Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a feladott "csomag" még...

Ha a feladott "csomag" még levélnek felel meg, és a benne lévő érték, illetve a postai értéke nem éri el a vámköteles értéket, akkor nem is kell rá olyan zöld matrica?

Figyelt kérdés

"Levélnek felel meg" alatt azt értem, hogy kevesebb, mint 2 kiló, és egyik oldala sem haladja meg a 60 cm-t. Egy cipős doboznyi édességet + egy-két papírt (képeslap, szórólap) küldenék az USA-ba (New Mexico). A postaköltség így nagyjából 5000 Ft körül lenne. Ezen tényezők alapján kellene még vámot is fizetni rá? Hétfőn (16.) viszem a postára, csak azért kérdezem, mert akkor annyi pénzt viszek magammal (diák vagyok, nem szívesen mászkálnék feleslegesen több ezer forinttal a zsebemben).


Köszönöm, ha valaki tud segíteni!



2013. dec. 14. 22:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a benne lévő érték is olyan 2000 Ft körül mozog, szóval még a 10000 Ft-ot sem érné el összesen az egésznek a költsége.
2013. dec. 14. 23:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vámot tuti nem kell fizetned rá, mert azt mindig a fogadó országban kell fizetni. A feladóra nem hárul ilyen teher.

Annak viszont nézz utána, hogy jelenleg lehet-e élelmiszer küldeni az USA-ba postai úton, mert emlékeim szerint egy időben nem lehetett...

2013. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


eszerint édességet lehet küldeni, csak húsárukat és fűszereket nem

2013. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valami a vámról. Neked biztos nem kell fizetned, de nyilatkoznod kell a doboz tartalmáról és annak értékéről egy úgynevezett vámáru-nyilatkozaton, talán erre gondoltál a zóld cimke alatt.
2013. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm! :) Konkrétan csokik és cukorkák vannak benne, pár darab papír, egy kicsi füzet, egy toll és egy gyöngyből készített kicsit krokodil. :) Semmi romlandó, húsárú vagy fűszer, se konzerv.

Igen, arra a zöld cetlire gondoltam. Sajnos fogalmam sincs ezekről, így még levelet nem küldtem csomagban, csak bubis borítékban, de az kisebb volt, és nem tudok róla, hogy bármilyen matricát tettek volna rá, és a címzett sem mondta, hogy fizetnie kellett utólag még érte.


Köszönöm a segítséget! :) Persze, gondolom, ha intézkedni kell, majd ott helyben elmondják, csak szerettem volna előre tudni, hogy lesz-e még plusz költség.

2013. dec. 14. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!