Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valuta váltás napi szinten...

Valuta váltás napi szinten legális?

Figyelt kérdés
Van egy kevés pénzem és nem igazán tudom mit is kezdjek vele. Arra gondoltam minden nap veszek pl: 5000 amerikai dollárt és azt vissza váltom máshol forintra. Ahogy nézem 1-2 forintot lehet keresni dolláronként. Legális az ha minden nap megcsinálom ezt ?

2014. jan. 6. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezzel így tuti nem fogsz pénzt keresni.

De egyébként teljesen legális, csak ha üzletszerűen csinálod és nyereséged is van belőle, akkor le kell adóznod.

2014. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezt megcáfolnám. Véletlen láttam meg a lehetőséget. Barátom nyaralást fizetett be és az utazási irodában nagyon rosszul váltanak valutát. Megkért menjek el a pénzzel és intézzem el. Pályaudvaron az araboknál nagyon jól át tudtam váltani ,és ahogy ballagtam vissza az irodába megláttam hogy legális helyen többért el tudom adni. Beálltam a sorba és vissza váltottam forintra. Utána vissza mentem az arabokhoz és megint vetten ugyan annyi valutát. Azt vittem el az irodába,nekem pedig megmaradt 7000 forintom.

Az adataimat persze felírták de az nem gond mert tudok pénzól igazolást mutatni hogy honnan van.

2014. jan. 6. 00:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire tudod minek kerdezed??? De kamu az egesz! Ha picit is nyitottab szemmel jarnal magad is rajottel volna!
2014. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy vágjál bele és félév után számolj be az eredményekről.


A trükk ott van, hogy az átváltási árfolyamok nem fixek, de erre majd rájösz.

2014. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az atvaltasi arfolyamok vegulis fixek :) csak nem abban az ertelemben hanem a mindenkiori kozeparfoylamhoz kepest van meg minden valtonak hogy milyen arfolyoman(lepcsoson) vagy nem valtja. DE bubus meg fiatal ehhez...
2014. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Középárfolyamhoz képest sem fix, hogy mennyiért váltják.
2014. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mar hogyne lenne fix???! Menj be a valutavaltokhoz es mindenkinel fix lesz. Ertsd ugy hogy Joska psitanal is x forintal fog mindig elterni a kozeptol, meg Gipsz jakabnal meg y forintal stb.... Tehat a valtoknal van fix elteres
2014. jan. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

"Ahogy nézem 1-2 forintot lehet keresni dolláronként"


mindenki ezt csinalna ha kifizeto lenne.

a valto a napi szint alatt vasarol ..

2014. jan. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Mar hogyne lenne fix???! Menj be a valutavaltokhoz es mindenkinel fix lesz. Ertsd ugy hogy Joska psitanal is x forintal fog mindig elterni a kozeptol, meg Gipsz jakabnal meg y forintal stb.... Tehat a valtoknal van fix elteres"


Biztos én vagyok a buta, de nem értek egyet azzal mit mondasz. Olyan egyik váltónál sincs, hogy van példuál fix 30 Ft árrés az eladási és vételi ár között vagy a középárfolyamhoz képest. Van amikor 29, 33, 20 stb.


Én 5 éve dolgozom pénzváltóban mint értéktáros. Az árfolyamokat naponta többször változtjuk sok-sok szempont alapján: a konkurrencia mennyit kínál, nekünk milyen készleteink vannak, hogy alakul a devizatőzsdei árfolyam, stb.


És még az ügyfeleknek sem fix-en váltunk: 100 vagy 10,000 euró, nagyon nem mindegy!


"Tehat a valtoknal van fix elteres"


Van eltérés, de ez mindig változik, naponta akár többször is. Van hogy nálunk éri meg jobban váltani, de van hogy a konkurrenciánál. Ez a verseny lényege.

2014. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En meg veled nem ertek egyett! En is valutaltonal dolgozok de nalunk is meg eleg sok valutasnal is ugy mukodik, hogy nezzuk az arfolyamot 5perceset es ahhoz kepest meg van adva az alap arfolyam! Emelett persze lepcsozetes tehat minnel nagyobb osszegben van annal jobb lesz az arfolyam!
2014. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!