Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Irodában dolgozók, ti a 8...

Irodában dolgozók, ti a 8 órás munkanapból kb. mennyi időt töltötök tényleges munkavégzéssel?

Figyelt kérdés
Ami nem kávézás, fecsegés, youtube-ozás, privát telefonálgatás?

2014. jan. 14. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés. :D

Most ugyan nem dolgozok, de régebbi tapasztalatom szerint olyan 6 óra volt, ami tényleges munkával telt.

Természetesen ha valami miatt pörgés volt, mert határidőre kellett dolgozni, akkor csak 5-10 perc szünet volt és a többi időt végig a melóval töltöttük!

Viszont volt olyan kolléganő is, akinek már úgy indult a napja, hogy rendszerint fél órát késett és a nap nagy részében a pasijával enyelgett a szervizbe, aki szintén a cégnél dolgozott.

2014. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Nos, én irodában dolgoztam és bár én "csak" takarítottam, láttam, mit csinálnak egész munkaidő alatt az agyoniskolázott kollégák, mivel folyamatosan velük voltam.A 7 munkanapból jó, ha egy nap dolgoztak is valamit.A nap nagy részét facebookozással, horoszkópkészítéssel, internetes társkereséssel, cigizéssel, kávézással(fél órás cigiszünetek 10 percenként)töltötték.Láncdohányos volt mind,mert annyira ráértek!

És bizonyára nem ez az egyetlen ilyen "munka"hely.

Ki kellene rúgni páros lábbal az összes ilyen naplopót!Kapják a jó fizetést a semmiért!Sokba kerül az államnak az ilyen élősködés.

2014. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Több pozícióban voltam már, ugyanannál a cégnél: 4, 6, 9 óra átlagú munkakörökben.
2014. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Háháhá!! A takarítókat se kell félteni! Nem egyszer kaptam őket raja, hogy amikor azt mondta megy és rendbeteszi az irodát, akkor a raktárba ülve facebookozott, telefonált! Sosem ugattam velük ezért, akkor pattant el a cérna, amikor a határidőre kiadott melók folyamatosan csúsztak. Arról nem beszélve, hogy előszeretettel játszották el a beteget minden hónapban amikor nem volt kedvük dolgozni jönni.
2014. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen is dolgoztam már, volt ahol 6-7 óra effektív munka folyt, volt ahol csak napi 1-2 óra volt, a többi kávézás, chat, facebook, nyaralás tervezés,stb. A jelenlegi helyemen projekteken dolgozunk, mindenre van egy időkeret, így mindenki rugalmasan járhat dolgozni, egy a lényeg, határidőre legyen kész a feladat. Ma 11-re megyek, és 4-ig maradok. Holnap 10-re megyek, majd 5-ig. Én döntöm el mikor megyek, a főnökséget mindaddig nem zavarja, amíg kész a feladat a megadott időre.
2014. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Solitude ***** válasza:
100%
Én könyvelő irodában dolgozok. Van úgy hogy 10-12 órát dolgozok naponta és van hogy szinte semmit és több értelme lenne otthon maradni. De ilyenkor legalább van idő elmenni befizetni az otthoni csekkeket a postán, játszani a neten, facebookozni, pletyizni a többiekkel. Bár az utóbbi az megy egyébként is! :D
2014. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Most nyugi van,napi 1-2 óra meló,többi semmittevés gép előtt.

Ha bejön valami határidő,akkor 8-ból 9 óra meló.


Aki irigykedik,az tanult volna.Engem sem a két szép szememért vettek fel.

Csupán több hasznot hozok a cégnek a mai 2 órás munkám alatt mint a takaritónő egész nap.Bár hozzáteszem,ő sem dolgozik 8 órát,jó ha 3-at.Csak én több fizut kapok.

2014. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mostanában 5-6 órát. Van, amikor többet, van, amikor kevesebbet.


Természetesen a munka az első, de ha nincs, akkor gyakrabban és hosszasabban lazít az ember.

2014. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs munka, teljesen felesleges megfeszülni. Időnként kell egy kicsit lazítani, mert akkor a pörgősebb időszakban nem leszel annyira kiégve. Amikor irodavezetőként dolgoztam és délutánra befejeztem minden feladatot, neki álltam letörölni a polcokat és meglocsolni a virágot. Közben bejött a főnöknő, akitől olyan lecseszést kaptam amit nem tettem zsebre. Kb ez volt: "Mindenkinek megvan a maga feladata, ha bejön az ügyfél, mit szól hozzá ha meglátja hogy én takarítok és különben se vegyem el a másik munkáját, mert akkor azok lazsálni fognak... Ja és még a ruhám is elpiszkolódik".

Szóval utána szorítkoztam a saját feladataimra. Amitől persze szintén nem voltak boldogok, mert rájöttek hogy attól működött addig rendesen a cég, hogy gyakran besegítettünk egymásnak (most nem feltétlen a takarítókra gondolok).

2014. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Ó, hogy meg tudnak sértődni a kedves irodai dolgozók az igazságon :D

Nos, hasznot az hajt, aki valami hasznosat állít elő, akár a két kezével, akár az eszével, ötletével.Nos, ez a legtöbb irodában dolgozóról nem mondható el.Mert jó, mondjuk egy mérnökről, ügyvédről még csak elmondható, hogy "termel".

De sajnos rengeteg az aktatologató, akinek szájába rágja a főnök a feladatot, azt lekörmöli és kész(csak közben piszkos ne legyen szegény), na, ezek addig hasznosak valamennyire, amíg éppen dolgoznak, de semmivel sem hasznosabbak a takarítónál.De még ez is megbocsájtható lenne, ha nem lazsálnának.

2014. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!