Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérből letiltás: ki tartja...

Bérből letiltás: ki tartja számon, mikor van vége?

Figyelt kérdés

Egy felmondott hitel után férjemtől, és tőlem is vonják a fizetésünk 33%-át. Számításaim szerint már csak 2 hónap.


Amit anno a munkahelyemtől kaptam levelet, ott a végrehajtó által megadott teljes összeg szerepel.


Namármost: ha a munkáltató csak ezt veszi figyelembe, mivel nem tudja, hogy a másikunk munkáltatója is vonja, így nem tudja, mikor van vége.


Ilyenkor hogy működik? A bank (Cofidis)visszajelez a végrehajtónak, és az a munkáltatónak, hogy befolyt a szükséges összeg?


Vagy nekem kell szólni? És kinek? A banknak, vagy a végrehajtónak? Ki fogja a letiltást leállítani? Hogy működik ez ilyenkor, amikor több embertől is tiltanak?


2014. jan. 17. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kifizettetek a hatralevo osszeget (megvolt az utolso levonas is), akkor a vegrehajtas megszunik automatikusan.
2014. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De mégis: hogy néz ez ki a gyakorlatban?


Mindkét munkáltató megkapta, mennyi a levonandó összeg. És mindkettő a teljes hitelösszeget kapta meg, költségekkel együtt.


Tehát egyik sem tudja, hogy máshonnan is tiltják ugyanazt a végrehajtást.


Akkor honnan tudják, mennyit kell ténylegesen levonniuk?


Ha túlvonják, nekünk kell intézkedni, és visszaigényelni?


Vagy a bank folyamatosan jelzi a munkáltató felé, hogy mekkora még a letiltandó összeg?


Bocs, ha értetlennek tűnök, de multinál dolgozok, a bérszámfejtést nem a mi cégünknél végzik, hanem az anyavállalat országos kirendeltségén, őket meg egyszerűen nem tudom elérni telefonon. :S

2014. jan. 17. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:

A munkáltató kap egy levelet, benne az összeggel. Ezt az összeget fogja levonni, mert neki fogalma sincs arról, hogy a férjedtől is vonnak.

Bebumlizol a végrehajtóhoz, hogy jónapot, mindkettőnktől vonták, nézze meg, és jelezze a munkáltató felé. A munkáltató bemondásra nem függeszti fel a levontást, nem teheti.

2014. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De akkor gyakorlatilag már nagy eséllyel túlvonják... ahogy én számolom, az utolsó hónapban olyan 10-20 ezer körüli nagyságrendet kellene vonniuk, és akkor így le fogják vonni továbbra is a szokásos 70-80-at...


Ha ez így történik, akkor meg a banktól kell kérni, hogy utalják vissza a túlvont összeget?


Mert bankfiókjuk nincs (legalábbis nem tudok róla...), csak levélben, vagy telefonon elérhetőek...

2014. jan. 17. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha túlvonás van, ami előfordulhat, visszautalják a pénzt, ne aggódj!
2014. jan. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!