Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a valószínűsége annak,...

Mennyi a valószínűsége annak, hogy az Ebay-ről rendelt terméken eltűnik, nem érkezik meg?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem futárszolgálattal adják fel, hanem postán biztosítás nélkül, akkor sajnos elég nagy az esélye, hogy a magyar posta "benyeli", pláne ha értékesebb dologról van szó. Nemzeti postaszolgálatunk sajnos híres erről. Emiatt sok külföldi webáruház nem is hajlandó ide küldeni postán keresztül, csak futárral.
2009. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg persze ott ragadhat a vámon is.
2009. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nyomkövető számmal adták fel, akkor kicsi az esélye, hogy eltűnjön...

(Ez olyasmi, mint nálunk az Ajánlott Ragszám, vagy a Csomag Küldeményazonosítója.)


Ha ezek nélkül adták postára, akkor keresztet vethetsz rá! (Sajnos, az ilyen küldemények a Magyar Posta berkeiben válnak köddé.)

2009. dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, lehet biztosítani, ha nagyobb értékű. Mivel követheted az útját, ezért ki fog derülni, hogy 5-ből 3-szor azért magyarországra érve valahol késik. Ilyenkor telefon, és rögtön kiderül, hogy hol próbálták meg kideríteni, hogy vajon számukra is értékes-e az, amit rendeltél.

Tudom, hogy ez szörnyen hangzik, de eddig ezek a tapasztalatok. Ami külföldről jön, azt magyar ember megpróbálja ellopni...

2009. dec. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én már rengeteg dolgot vásároltam Ebay-röl. Az esetek 95%-ában minden ok volt. Az eladó felelössége, hogy Te megkapd a cuccot. Ezért is van a minösités rendszer. Az eladó neve mellett van, hogy eddig hány pozitiv minösitése van. Egy komoly eladó nem kockáztatja meg, hogy negativot kapjon, mert nem küldi el az árut. Olyan eladótól, akinek még nincs minösitése, vagy sok a negativ nem érdemes vásárolni.
2009. dec. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet azért sok a pozitív értékelése, mert Magyarországra még nem postázott :D Általában tényleg nem az eladóval van a gond. Nekem több száz értékelésem van már, de volt már olyan hogy a határig sértetlenül eljött amerikából a 200 rongyos nyomtató, de mire országon belül hozzám ért, darabokban volt.
2009. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én eddig több mint 1300 üzletet bonyolítottam (mind vétel) ebayen, és 5 vagy 6 dolog nem érkezett meg. Ebből 2 volt olyan, hogy az eladó törölte magát az ebayről és megpattant a pénzemmel (mindkettő tájföldi!). Ha Angliából jön valami, semmit nem jelent, hogy regisztrált küldemény, mert csak addig követik nyomon, amíg elhagyja az országot. Aztán, hogy Magyarországon mi lesz vele, az már a Magyar Posta jóindulatától függ és ráadásul kifizettél egy vagyont az "ajánlott" postázásért. Szóval garancia nincs, de a tapasztalatok nem rosszak.
2009. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
25%. Te akarod h megkapd, ez ugye 50, ők meg vagy akarják vagy nem (25-25). Tehát 75 h megkapod, 25 h nem. :)
2009. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!