Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit vesznek alapul a GYED-hez?...

Mit vesznek alapul a GYED-hez? Legmagasabb keresetet?

Figyelt kérdés

eddíg nem volt hivatalos bejelentett állásom, így jövedelmem sem.

Terhesséfgemig nem is szándékozom bejelentetni magam.

Ha a terhességem 3. hónapjától bejelentünk a családi vállalkozásba 3 hónapra,(maximum bérre, ami után tudom, hogy sok a járulék, de fizetnénk magam után)majd a 6.hónaptól(3hónap bejelentett után) elmennék szintén 3 hónap táppénzre, így meglenne a 180 nap biztosításom szülésig.Így a GYED hogy számolják ki?

Szülést közvetlen megelőző 3 hónap maximum bérem+táppénz és ennek az átlaga?

Vagy a szülést megelőző év átlagát nézik?És ha nem volt soha bejelentettem?Akkor a minimálbért veszik alapul??

Valaki segítsen légyszi, hogy hogycsináljuk, hogy megkapjam a (maximum)gyedet?

Így nem jó, ahogy gondoltuk?Ha már most bejelntett állásom lenne, akkor abból vonnának átlagot és akkor kevesebb lenne a gyedem, nem?

ugye a szülést közvetlenül megelőzően is jó ha megvan a180 napom?(és azután a 180 nap után kapom majd a gyedem)

ELŐRE IS KÖSZI!!!És bocs, ha értetlenkedem, nagyon bonyolult ez a rendszer:S


2008. júl. 20. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:
No most, elvileg a munkaszerződés szerinti munkabér lesz az irányadó, mivel három hónap béred lesz csak, tehát 180 napi átlag nem számítható, ha előző években nem voltál biztosított. Én egy kicsit tovább nyújtanám jelen esetben mint három hónap mert mi van ha a kicsi később születik pár nappal? ugyanis ha eddig nem voltál biztosított, akkor pontosan annyi napra jár max a táppénz ahány napot be voltál jelentve. (+15 nap betegszabi, amit még a vállalkozás fizet) És ugye ha a biztosítás megszakad a szülést megelőző napokban akkor semmi sem jár, mert a szülés pillanatában biztosítottnak kell lenned...
2008. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!