Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kivinni a pénzeme...

Hogyan tudom kivinni a pénzemet külföldre?

Figyelt kérdés
Nagyobb összeget szeretnék külföldre kivinni (elsősorban Ausztriára gondoltam). Úgy hallottam magasabbak a kamatok, ráadásul a kamatadót sem vonják le belőle. Ha a bankomnak van ott fiókja, akkor azon keresztül megoldható? Egyáltalán mi ennek a módszere?
2008. júl. 20. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyitsz külföldön egy számlát, átutalod oda a pénz, és ott kamatoztatod. Függetlenül, hogy melyik bankba nyitsz, az ebben a helyzetben nem igazán "szempont", hogy hazánkban is van olyan bank. Max. ismered a rendszerét, a módszereit, a webes felületét, stb.


Ha meg be akarod hozni, akkor visszautalod a pénzt. Vagy kimész és felveszed forintban (ez a jobb, a magyar számlán így nem látszik a külföldi számlád, ez egy esetleges vagyonosodási vizsgálatnál jól jöhet.)

2008. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor az lenne a legcélszerűbb, ha levenném az összeget az itthoni számláról, kivinném a célországba, és ott betenném egy számlára. Visszafele meg ugyanígy, ha jól értem.

Az igaz amúgy, hogy pl a magyar adóhivatalnak nem adnak ki semmilyen információt az ott nyitott számlákról?

2008. júl. 21. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Most hogy így kérdezed, leesett, hogy van megoldásom, csak még nem gondoltam rá ilyen aspektusban.
2008. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!