Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a bankszámlámr...

Mi van akkor ha a bankszámlámra jött pénz? =)

Figyelt kérdés

Mármint pénzt kaptam valakitöl de csak a fizetésemet várom oda szoval valaki valoszinüleg félre küldte nekem a pénzt vagy valaki az én adataimat adta meg hogy nekem küldjön pénzt . Szoval a lényeg hogy reggel kaptam egy sms-t hogy 9 ezer ft -t kaptam közleménybe "xbox" szerepel a számlaszámát sem ismerem aki küldte azaz nem ismerös sehonnan se és xbox-om sem volt soha :)

Most ilyenkor mit csináljak , megtarthatom törvényesen a pénzt ? vagy van valami jogszabály ami arra kötelez hogy nem tarthatom meg ?


2009. dec. 16. 22:31
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
2%
Ti szerencsétlen, kötözködő, szánalmak. Hát hogy nem fogjátok fel, hogy az utaláshozt NÉV is kell meg számlaszám. Mégha a számot el is ütötte, HOGY A JÓ ÉGBE EGYEZNE A KÉT NÉV IS???? GONDOLKODJATOK MÁR!!!! Vagy magyarázzátok meg...
2009. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
22:17 - Nekem még egy bank se ellenőrizte, hogy pontosan egyezik-e a címzett neve (cégneve). Nem is igazán tehetik, mivel ugyanazzal a névvel több számlaszám is létezhet (csak vegyünk egy példát, vajon hány Nagy Péter létezhet az országban?), nem a név azonosítja a számlatulajdonost, hanem magánszemélyt a személyi igazolvány és a lakcímkártya (amit nem kell megadni utaláskor), céget pedig a cégjegyzékszám.
2009. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod, arról, hogy ki milyen ember, te már magadról elárultad, hogy nem tartod be azt, hogy "ne lopj", és azt, hogy "más tulajdonát ne kívánd"...

Nekem nem kell se a pénzed se az életed se a "szerencséd", csak nagyon elszomorít, hogy a világból hiányzik a BECSÜLET.

2009. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megvan a pénz eredeti címzettje, kicsi a világ...


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2009. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Hehe :D Azért szerintem enyire nem kicsit a világ :) Bár a végén még ... kitudja :)
2009. dec. 21. 18:16
 46/47 anonim ***** válasza:
Sok válasz jött, el is telt egy kis idő azóta, hogy küldték neked a pénzt. Mi van azóta? Előkerült a jogos tulajdonos? Csak kiváncsi lennék már a végeredményre....
2010. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:
Semmi nem történt , senki sem kereste a pénzét nekem meg boldog karácsonyom volt. Szoval nem jöttek be (még) a rosszkivánságok :)
2010. jan. 4. 10:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!