Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban 2 ember mennyib...

Németországban 2 ember mennyiből él meg?

Figyelt kérdés
A "mennyiből él meg" úgy értem hogy semmi extra. Lakás, kaja, rezsi, meg van egy autóm... Néha hazajövünk, szóval ruha itthonról turiból, műszaki cikk ha kell itthonról használtan olcsón, szóval ezekre nem költünk nagyon, ami kell egyenlőre van. Autót is itthon szereltetjük ismerőssel ha nem sürgős baja van. Ja és Frankfurt és környékéről van szó.

2014. ápr. 7. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb tétel a lakás. Nézz körül pl. itt:

[link]

A mi lakásunk 2012-ben 1100 EUR volt. 3 szoba rezsivel együtt, bútorozva. Ennél lehet olcsóbbat találni, de azt tudni kell, hogy a legtöbb kiadó lakásban egyáltalán nincs bútor, sokszor még konyha sem.


Hármunknak (2felnőtt + kisgyerek) havi átlagos kiadások


napi fogyasztási cikkek (élelmiszer, drogéria) 600

benzin 70 (keveset autóztunk, jellemzően biciklivel jártam, de egyszer-kétszer hazajöttünk)

egyéb (gyógyszer, fodrász, akármi) 200

telefon 40


Ha semmi tartós cikket nem veszel, akkor ki lehet jönni úgy 1500-2000-ből szerintem.


A ruha egyébként nagyon olcsó Frankfurtban. Bemész a Primarkba és 3 euróért vehetsz magadnak egy pólót, 7-ért farmert stb. A C&A se drága. A drogéria és a szórakoztató elektronika is olcsóbb mint otthon.

Ha ennél is olcsóbb (használt) kell, akkor meg ott van az Ebay. Otthonról hozni ilyesmit felesleges.


A benzin jóval drágább. A kenyér, hús, zöldség, gyümölcs is. A többi kaja nagyjából ugyanannyi.

2014. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk a párommal. Az én munkahelyem 25 km az övé 3 km. 2 autó.

Havi kiadás

Lakás 400

Kaja 600

Ruházkodás: otthoni kínaiból 100

Dízel: 500+ biztosítás 200

Telefon, internet: 140

2014. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%

"Ruházkodás: otthoni kínaiból "


Le sem tagadhatod hogy igazi kelet európai bevándorló vagy! A pofám leszakad, itt élsz, és otthoni kínaiból vásárolsz? No comment!

2014. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

3. Büszke lehetsz az IQ szintedre. Lol

Èn 3000-6000 keresek havonta, a fele megy csak el. Megtehetném, hogy itt vásáloljak mindent, de minek, ha otthon a töredékéért megkapom. Jah, hogy te keresel 800-1200-at és évente 1-2-szer jársz haza?!... Szánalmas vagy.

2014. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

"Èn 3000-6000 keresek havonta, a fele megy csak el. Megtehetném, hogy itt vásáloljak mindent, de minek, ha otthon a töredékéért megkapom. Jah, hogy te keresel 800-1200-at és évente 1-2-szer jársz haza?!."


Nem 1200-t keresek, de a fizetésemhez neked semmi közöd, senki nem kérte hogy te közöld a tiédet! 2 havonta járok haza, otthon, egy-két magyar élelmiszer kivételével nem vásárolok semmit sem! Miért is tenném, hiszen az otthoni termékek nagy része sem árban, sem minőségben nem jobb. A ruhák, műszaki cikkek pedig fizetéshez viszonyítva itt olcsóbbak! Kínai ruhákban jársz, magas fizetés mellett, az számomra egy igénytelen emberre utal. Amióta itt élek, megtehetem hogy nem a kínaiban vásároljak.

2014. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Telefon, internet: 140

------------

Flatrate telefon+internet a telekomnál 34 euró! Váltsál!!

2014. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!