Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmazhatok-e betanított...

Alkalmazhatok-e betanított bolti eladót, ha nincs mellette senki?

Figyelt kérdés
Egy kis pékség mintaboltba szeretnék eladót, lenne is egy alkalmas ember, csak nincs neki végzettsége (eladói). Ha én nem tartok rá igényt, mármint a papírra, mert tudom h régen is ebben dolgozott, akkor alkalmazhatom? Ellenőrzés során ebből lehet probléma? Annyi eladót ismerek akinek nincs meg a papír, mégis ebben dolgozik évtizedek óta.
2014. ápr. 14. 14:52
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és magába lenne a boltba
2014. ápr. 14. 14:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem dolgozhat. Lehet ügyeskedni, ha Neked van papírod akkor ellenőrzéskor azt mondja, hogy a postára szaladtál ki. Ha szerencséd van oda tudsz menni.:) Ha a cégben senkinek sincs eladói papírja akkor nem működik a dolog.


Írasd be iskolába és amíg végzi addig már dolgozhat (azért jó ha valakinek van még papírja).

2014. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem van papírom, csak azert kerdezem mert annyi helyen nem is kéri a munkaltató h legyen eladói végzettsége, az illető is már ebbe dolgozott, nem tudom h ellenőrzés során ebbe mennyire kötnek bele, ill büntetnek érte, mert tulajdonképpen nem veszélyeztet senkit egy eladó h nincs papíron szaktudása, de a mai világba...még a kukásoknak is papír kell, csak az a gond h egy ilyen vegzettseg 300-350 ezer forint mar.
2014. ápr. 15. 07:59
 4/5 anonim válasza:
Nem vagyok annyira bent a témában, mármint a jogi részében, de szerintem hülyeség, hogy nem alkalmazhatod szakképzettség nélkül. Millió ember van, aki olyan munkahelyen, munkakörben dolgozik, aminek köze nincs az eredeti szakmájához, szakvégzettségéhez. Egy eladói munkához azért olyan nagy szaktudás nem szükséges, mint mondjuk egy fodrásznak, orvosnak, tanárnak. stb. hogy papír kelljen hozzá. Nagyon sok olyan szakma van, ahol boltban dolgoznak, vagy étteremben felszolgálnak, de mégsem ezt tanulták, ezekhez inkább betanulás kell, amit úgyis csak gyakorlatban tud csinálni.
2014. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Munkaügyi központban érdemes érdeklődni, hogy támogatnak-e olyat, hogy az emberedet tanfolyamra küldenéd, mert van ilyen része a támopnak, ha nem csal a memóriám!
2014. máj. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!