Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor csinálni?...

Mit lehet ilyenkor csinálni? Kismama vagyok. Hallottam, hogy többen a Vaterán vásárolnak. Regisztráltam és vettem egy kabátot. Elküldtem az árát. Ma megérkezett az áru. Sajnos molyette.

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy e-mailt az eladónak, hogy a termék nem felelt meg a leírásnak, ezért vegye vissza. Ilyenkor neki kell állnia az oda-vissza postát, bár ezt nemigen szeretik.
2009. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Verj óriási patáliát!!! 8-[


- ELŐSZÖR : mentsd le azt a weboldalt, ahol a kabátot kínálta (tudjad később bizonyítani, hogy mit írt a kabátról és az állapotáról)


- UTÁNA : Írj az Eladónak, hogy azonnal utalja vissza a pénzedet, mert különben írsz a Vaterának, panaszt teszel és ezután minden termékoldalára beírod, hogy lyukas, molyette ruhákat árul újként!...


Tegyél félre mindent udvariaskodást, legyél nagyon határozott és mérges, érezze, hogy nem lacafacázol!


Ha megvan az Eladó lakcíme (a csomagon ott a Feladó neve és címe!) ígérd be neki, hogy odamegy a férjed a haverjaival és nem teszi zsebre, amit kapni fog...


Sajnos, csak így tudod a pénzed visszakapni!

2009. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem értek egyet a második válaszolóval!


Gyakorlott vatera felhasználóként mondhatom, nem kell egyből keménykedni.

Írj neki egy mailt, amiben leírod, hogy az áru nem olyan minőségű, mint amilyennek hirdette, ezért kéred, h vegye vissza azt!


A levél címzettjei közé tedd be a Vaterát is.


Ha erre elutasító választ ad, akkor ezt jelezd a vatera felé, akik közlik vele, h kizárják, ha nem teljesíti az eladóként vállalt kötelezettségeit.


Ha olcsó dologról van szó <1000Ft, akkor sztem hagyd a fenébe az egészet...

2009. dec. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én eladó és vásárló is vagyok,tehát abszolút átérzem mindkét fél hozzáállását.

Szerintem nem kell ezt ennyire túl dramatizálni! Ha sérült,selejt treméket kaptál,akkor azt először is az eladó felé kell jelezned. Ha korrekt,akkor visszafizeti az árát és minden rendben. Ha viszont nem rugalmas és sz@rik bele,akkor adsz neki egy negatív értékelést és leminősíted. Ennyi.

2009. dec. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4000ft+ 1000ft postai költség.

Arról nem beszélve, hogy nem vagyunk most túl jól anyagilag. Én táppénzen, szeptember óta- és még egy fillért sem kaptam, a férjem közalkalmazott 97000 ft-os fizetéssel.

Ha tisztíttatni kellett volna a kabátot semmit sem szolnék, na de a moly átterjedhet más dolgokra is a lakásban, tehát már csak ezért sem kellene.

Legszívesebben kidobnám a szemétbe, hogy így jártam, de azt hiszem ezzel be is fejeztem az ilyen vásárlást.

Egész éjjel nem bírtam aludni annyira bántott a dolog.

Köszi a válaszokat.

Írok egy amailt, összecsomagolom. És, ha nem utal a Vaterához fordulok.

2009. dec. 24. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!