Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érzékeny üzleti (családi)...

Érzékeny üzleti (családi) kapcsolatnál hogyan oldjam meg a "behajtást"?

Figyelt kérdés

Egy kézműves boltról van szó, ahova a családom egészen pici gyerekkorom óta beszállít. A kedves XY néniből már ügyfél lett, én is beszállító lettem.

Na az a baj, hogy kirakja az értékes árut, de miután eladja, nagyon húzza-vonja a kifizetést, néha 10-20 ezrekkel tartozik, de nem tudom hogyan kérjem el, mert mostanában lerázós, majd holnap felhív (aztán nem hív) stb, mindig nagyon kedves, de nem szeret fizetni.


Én szeretnék a beszállítója maradni, és nem is szeretnék rossz hangnemet vinni a viszonyba, de nekem is szükségem van a pénzemre. Hogyan oldjam ezt meg diszkréten, kedvesen, normálisan?


2014. máj. 13. 12:05
 1/3 A kérdező kommentje:

Szóval nem akarom azt hallani az ügyféltől (ismerőstől) hogy jó (mondok egy nevet) Jó Gabika akkor többször nekem ne hozzál árut, ha ennyire türelmetlen vagy.


Amúgy idővel mindig kifizetett, szóval nincs nagy baj, csak nem tudom meghúzni a határt a diszkréció és az érdekérvényesítés között.

2014. máj. 13. 12:13
 2/3 anonim válasza:
Most kellene lerakni a szabályokat amíg nem késő. Családtagot meghívni egy vacsorára és ott fehér asztal mellett, megbeszélni, hogy menjen az üzlet, de neked azonnal fizessen, mert neked se utólag kell fizetni. Nyíltan őszintén. Ne félj attól, hogy akkor nem kellesz mint beszállító. Ha meg megsértődik, nézz más kuncsaft után mert ez nem járható út. Üzletben se rokon se barátság, csak üzlet van. Te is abból élsz
2014. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
ha azt mondja ne hozz árút akkor nagy baj lesz? Nincs kinek szállíts? Ő is meggondolja, ha ebből él! Más is behajtaná azonnal az árúért járó pénzt. Ezért használ ki mert erre a hezitálásra épít. Látja rajtad, hogy félsz egyenesen a szemébe mondani, hogy ez így nincs rendjén. Kihasznál. Légy férfi és állj a sarkadra.
2014. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!