Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Vki tartozik...

Mit tennétek? Vki tartozik nekem, de én ezt át akarom ruházni másra?

Figyelt kérdés

Családon belül törlesztenek nekem havonta egy tartozást, de engem eltartanak a gyerekemék, mert nincs jövedelmem, és szeretném ezt a törlesztést átruházni a gyermekemre, hogy ha történik velem vmi, ne vesszen el 3 millió ft.

Nem lenne a gyerekem öröksége, teljesen elveszne, mert ezen kívül van egy jóval nagyobb jelzáloghitel is, amit nem tudok fizetni, szóval a gyerek vissza fogja utasítani az örökséget, ha erre valaha sor kerül.

Akkor aki most törleszt nekem, megúszná, és sose kéne megadnia a pénzt, viszont így tudnám segíteni a gyerekem, ha meghalok. beteg vagyok, és havi 20 ezerrel 12 év, nem hiszem, hogy megélem a végét.

de a kérdésem, hogy ha írunk egy papírt ügyvéd előtt, hogy én ezt az összeget átruházom, az adós pedig a gyereknek fizesse tovább a havi részleteket ( tehát a feltételek változatlanok, csak egy bankszámlaszám változna), akkor ő azt megtámadhatná-e akár most, akár halálom után, hogy ő nem a gyereknek tartozik?

Az eredeti tartozásról és a havi törlesztésről van papír, ügyvédnél írtuk.



2014. máj. 21. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki lehet emelni a kérdést, nem kell 10x újra feltenni, ha egyből nem kapsz választ...
2014. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem kell hozzászólni, ha nem tudsz érdemben válaszolni!
2014. máj. 21. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!