Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladok valakinek valamit,...

Ha eladok valakinek valamit, és postán kéne küldjem, hogy oldjam meg az anyagi részét a helyzetnek?

Figyelt kérdés

Még életemben nem csináltam ilyet.

Van az utánvét, de arról páran óva intettek a neten.

Az se teljesen tiszta hogy működik egyébként. Elküldi nekem a szállítási díjat legalább, én bemegyek a postára, feladom utánvétben, megjelölöm hogy mennyiért veheti át. Ha nem teszi meg, akkor visszakapom. Miért intettek óva ettől?


Van a másik, ami biztos kényelmesebb lenne, az átutalás.

De ezt sem ismerem, hogy lehet megoldani. Gondolom egy idegennek nem szívesen küldene át senki sem 50 ezer forintot. Ha meg átküldi a felét az árnak, én elküldöm az árut, akkor meg lehet hogy a másik felét nem küldi el ő maga.


Hogy működik ez?

Előre köszönöm, ha valaki segít.


2014. máj. 25. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt az esetek döntő többségében előre utalással oldják meg. Mivel legalább egy e-mail van arról hogy megegyeztetek, ha nem küldöd az árut akkor polgári peres eljárást indíthat ellened.
2014. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én a helyedben utána néznék a jófogás futárszolgálatának. Ha már megvan a konkrét vevő, akkor egy megbeszélt időpontban teszed fel és ő rögtön megveszi. 1900 Ft a költsége, egy 50 ezres csomag esetében szerintem megéri.
2014. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy olyan opció is a feladóvevényen, hogy
2014. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs, megzakkant a gépem.

A postaköltséget a címzett fizeti, bejelölöd, és egy filléredbe sem kerül /hacsak nem veszi át, mert akkor dupla postaköltséget buksz/.

2014. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért intettek óva az utánvéttől, ez engem is érdekelne. Most úgy állunk, hogy nem kaptuk vissza a közel 1 hónapja átvett csomag árát, többször voltunk bent a postán, látták, hogy átvették-kifizették a csomagot, először valami rendszer összeomlásra hivatkoztak, most legutóbb már a csomag átvételétől számított 2 napra átvette valaki a pénzt, most várjuk az aláírást, aztán talán végre a pénzünkhöz jutunk. Járt már valaki így, mi lett a végkifejlet?
2014. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!