Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért történt ez a tőzsde...

Miért történt ez a tőzsde programomban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


xStationon nyitottam egy demo számlát. Gyakorlás és kíváncsiság képen.


1mft játékpénzt kapsz.

Az első nap ebből csináltam 3.5 millát

aranyrészvényt vettem olcsón majd eladtam drágán.

Ez lehetséges?


Illetve ma vettem NATGAS-t.

ÉS mire beléptem ez fogadott... kép: [link]


Miért zárta le nekem így a rendszer?

ez 2,8milla bukta. Én nem zártam le az biztos.


Amatőr vagyok,és nem értem miért.



2014. jún. 26. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

"1mft játékpénzt kapsz.

Az első nap ebből csináltam 3.5 millát "


Szerintem ezek a "demo számlák" tipikusan arra mennek rá hogy a laikus hülyével elhitessék, hogy az 1m-ból egy nap alatt 3m-t csinálhat. Hogy aztán nagy elbizakodottságukba valós pénzt invesztáljanak bele, amit persze az utolsó fillérig elbuknak.

2014. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elvileg valós árfolyamok mellett megy.
2014. jún. 26. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Kiütötte a margin call valószínűleg. Ha a tőkédnek túl nagy százalékát használod vásárlásra, kicsi marad a mozgástér. Ilyenkor már kis árfolyammozgások mellett is előfordulhat a fenti eset.

Javaslat:

1. tanulás, olvasás.

2. gyakorlás demószámlán.

Az 1. lépés nem hagyható el. Pusztán demózásból soha nem fogsz megtanulni tőzsdézni.

2014. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


Azért ez így eléggé meglepett és "megijesztett" .. Nem gondolnám , hogy van ilyen..

Lesz mit átnézni, köszi!

2014. jún. 26. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg még én is kezdő vagyok, szóval javítsatok ki ha tévedek, de szerintem az volt a gond, hogy a számládhoz képest irracionálisan nagy lot mérettel kötöttél és túl nagy SL-t hagytál. Első nap szerencséd volt, mert beletrafáltál, következő nap jött a bukó. Gondolkozz logikusan. Mennyire van reális esélye, hogy egy nap alatt 300% profitot termelsz? Ráadásul zöldfülűként... A pozit meg azért zárta a bróker, mert nem hitel intézem (még demoban sem) és nem enged mínuszba, és emiatt volt a margin call.
2014. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az is fontos, hogy mekkora tőkeáttétel van a számlán.

Ezt "leverage"-nek nevezik angolul.


A lot méretét is figyelembe kell venni.


Lássuk a te esetedben a nyitóárat: 4.479 [BUY]

Záróár: 4.431


A különbség 0.048, a veszteséged pedig -2 843 354


Tehát 1 pont mozgás 136 481 forintodba kerül 8.70 lot méretben (ennyiben nyitottál)


Például ha 0.87 lot méretet használtál volna 8.70 helyett, akkor 13 648 forintod profit és veszteséged lehetett volni 1 pont mozgással, nagyobb tered adva annak hogy ne kapj margin callt.

2014. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!