Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinál az orvoslátogató...

Mit csinál az orvoslátogató és milyen végzettség kell hozzá?

Figyelt kérdés
egy csomó álláshirdetést olvastam már, amiben o.látogatót keresnek, de fogalmam sincs mit csinál...illetve sejtéseim vannak...ellenőrzi az orvos tevékenységét valamilyen módon..de pontosan mit is csinál?
2008. aug. 2. 07:56
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
97%

Az orvoslátogató gyógyszert ad el bizonyos cégektől az orvosoknak, hogy azt írják föl a betegeknek. Főiskolai egészségügyi végzettség elég hozzá, nekem van egy ilyen ismerősöm, de biztos másokat is fölvesznek, de kell valami egészségügyi végzettség hozzá.

Az orvoslátogató kap céges autót meg egy területet, mondjuk egy várost vagy megyét, ahol időről időre körbejárja az orvosokat, kórházakat, bemutatja nekik az aktuális új gyógyszereit a cégnek, és eladja. Persze ezt nem úgy kell teljesen elképzelni, mint egy házalást, mert az orvosokat is érdeklik a gyógyszerek, szóval mindenki jól jár.

2008. aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
értem.nagyon köszönöm a felvilágosítást:-))mindig tanul vmit az ember...
2008. aug. 2. 09:24
 3/27 anonim válasza:
55%

az orvoslátogató egy drogdíler, aki legális drogokkal üzletel


a gyógyszergyártás egy milliárdos biznesz aminek a marketingjéhez az agymosóan mosolygós reklámokon kívül szükség van az embereknek az orvos-istenbe vetett vak bizalmára


az orvos szava szentírás és sajnos nem csak a tanulatlan nép részére


a túlgyógyszerezés és a gyógyszermellékhatásokból adódó komplikációk a nyugati világ egészségügyének hatalmas, elhallgatott problémája


az orvoslátogató az a személy, akin keresztül a gyógyszergyár személyes kedvezményekkel (pld. továbbképzésnek álcázott nyaraltatással) tudja megtéríteni az orvosnak azt, hogy az orvos pont az ő gyógyszerét ajánlja a betegek százainak, amit azok kritikátlanul bevesznek


hiszen "ha egy beteg jobban lesz, az a gyógyszer miatt van, ha pedig rosszabbul, akkor az a betegség miatt van", ugye

2008. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
33%
Méghogy nem ügynök az orvoslátogató... Az egyik legpofátlanabb! Neki nem szent a beteg, a betegség, csak a haszon...
2008. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
40%

Biztos láttál már olyat, hogy tömött váróban ülsz, erre valaki bejön, kezében kis szatyorkával, bekopog az orvos ajtaján, majd háromnegyed óra múlva távozik.


Na, ez a pofátlan köcsög az orvoslátogató. Az a feladata, hogy különböző juttatásokkal lekenyerezze az orvost, hogy az cserébe az általa képviselt gyógyszergyár termékeit írja fel mindenkinek.

2008. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
88%
Viszont elég jól keresnek, kapnak autót, telefont, fizetik nekik a benzint, telefonszámlát, lépten-nyomon meating-ek, csapatépítő bulik jobbnál jobb szállodákban. Sok fiatal orvos és gyógyszerész, akik épp csak elvégzik az egyetemet inkább orvos- vagy gyógyszerészlátogatónak mennek, mert jobban keresnek és a munkaidejük is kötetlebebb.
2008. aug. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
41%

jól keresnek mint a drogdílerek általában


az emberek egészségén


pénz, kocsi mobil -> az "értékek"


profit isten imádói

2008. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Tényleg erről van szó. Én is voltam orvoslátogató, de hamar ki is szálltam. Nem jó érzésű embereknek való "munka"...

Egyébként az orvosok nagy része is lenézi a látogatókat.

2008. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat,nem is reméltem ilyen sok választ:-)nekem eszemben sincs ezt csinálni,csak kiváncsi voltam ezen foglalkozás mibenlétére.....még1x köszönöm,mindenkinek jár a 'zöld ujj':-)
2008. aug. 4. 07:59
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként az orvosok nagy része is lenézi a látogatókat."


Ez kölcsönös. Van o.látogató ismerősöm, aki amiatt hüledezett kezdetben, h. mennyi sötét orvos van, akinek fogalma sincs a gyógyszerekről - főleg az idősebb korosztályban persze. 35-40 éve szereztek egy orvosi diplomát, az akkori gyógyszereket ismerik is nagyjából, az újabbakról viszont már elég keveset tudnak. Nekik a szakmai továbbképzést az jelenti, h. időnként egy orvoslátogató beszél neki az új termékekről. (Persze ez meg elég egysíkúan az adott cég termékeiről szól, de több a semminél.)

2008. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!