Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lopják a pénzem bankkártyámról?

Lopják a pénzem bankkártyámról?

Figyelt kérdés
Pár hete voltunk Horvátországban, ott sok helyen bakkártyával fizettem, az autópályán is. Mostanában viszont 2 értesítő sms-t is kaptam, hogy levontak róla több mint 150 eurót. Később kaptam meg az értesítéseket vagy valaki leszedi a pénzem róla? Ha a 2., akkor azt a pénzt vissza lehet kapni valahogy?

2014. aug. 1. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha gyanús a dolog miért tőlünk kérdezed? Miért nem mész be a bankba és kérdezel rá ott? Ők többet tudnak segíteni. S ha szükséges le is tudod tiltatni a kártyád, így ha nem később kapod az értesítést, akkor nem tudnak több pénzt leszedni a számládról.
2014. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. Nem az én kártyám, csak E/1-ben írtam.

2. Már letiltattuk.

3. A kártya tulajdonosa éppen dolgozik.

2014. aug. 1. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

"sok helyen bankkártyával fizettem"

Nem lehet, hogy tranzakciós díj?

2014. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Már megoldottunk mindent ügyfélszolgálaton. több mint 500 euróról van szó.

2014. aug. 1. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
És mi volt? Ezek szerint érdemesebb készpénzt vinni külföldre?
2014. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy ott szerezték meg az adatokat. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés. Mindenféle "webshopoktól" jöttek a levonások, amik persze nem is léteznek. A bank kifizeti a kárt, de érdemes figyelni, amikor bankkártyát választasz, hogy legyen biztosítása. Van ahol alapból van, van ahol venni kell hozzá, de akkor ilyen esetekben adnak kártérítést.
2014. aug. 2. 01:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenesetre külföldön olcsóbb bankkártyával fizetni, mivel az középárfolyamon van. Nem nagyon tudom, hogyan történt meg ez a lopás.. :/
2014. aug. 2. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!