Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Tesz-veszes...

Mit gondoltok? Tesz-veszes kérdés. Minden lent olvasható.

Figyelt kérdés

Sikeres aukció után a vevő felvette velem a kapcsolatot, közöltem vele, hogy törékeny csomagként küldöm a terméket, de mivel nem tudom a pontos postaköltséget még ne utaljon csak ha már feladtam és biztosat tudok mondani. Beteg lett a 6 hónapos gyerekem, csúszott az út, elküldtem anyóst adja fel ő időben nehogy késés miatt kapjak negatívot, feladta, írtam a vevőnek, hogy mennyi a posta és elküldtem a banki adatokat, azt a választ kaptam, hogy neki ez túl drága és ennyiért újat vesz, azt nem írta, hogy ki se fizeti. Írtam neki, hogy sajnálom, de akkor mért ment bele a törékenyként postázásba? Ha szól, hogy adjam fel az ő felelősségére simán akkor feladom úgy és ha eltörik út közben az már az ő baja, de a vevő nem szólt, bele egyezett, hogy törékenyként postázzam. Közel 2 hét telt el, nem jött utalás, írtam neki, mire visszaírt, hogy nem hajlandó kifizetni sem a termék árát sem a postát és mielőtt negatívval zárnám az aukciót ír a tesz-vesznek. Írtam én is, kaptam is tőlük választ, hogy tájékoztassam a vevőt, hogy ha egy héten belül nem fizet szabálysértési eljárást indítok ellene. Tájékoztattam a vevőt mire ő visszaírt, hogy ne FENYEGESSEM, mert Ő ÜGYVÉD, tisztában van a jogszabályokkal, mellesleg nem köteles fizetni. Újra írtam a tesz-vesznek, mire azt írták kivizsgálták az ügyet és eleve szabály ellenes volt az aukcióm mert a szállítási opciók közt nem pipáltam ki a törékeny csomagot. Hát igen, nem pipáltam ki, mert nincs ilyen opció, hogy törékeny csomag, csak a személyes átvételt tudtam kipipálni, de a termék leírásba leírtam, hogy törékenyként postázom. Szóval a vevő tudott róla + e-mailben is megegyeztünk, hogy így postázom. Erre nem fizet, helyette vádol és sérteget. Szóval a tesz-vesz nem tud vagy nem akar semmit tenni, mossa kezeit a vevő meg gyakorlatilag megkárosított engem és ez senkit nem érdekel. Mellesleg az illető tele van negatív értékeléssel, szóval nem csak engem vert át (most vettem észre) én pedig csupa pozitívat kaptam eddig (számítok rá, hogy most lesz ettől a felhasználótól egy bosszú negatívom) A tesz-vesz ebből is levehetné, hogy ki is a hibás.


Mi a véleményetek? Mit tennétek a helyemben? Ha lehet normális válaszokat várok, nem kioktatást, hogy naiv vagyok amiért előre postáztam, mert ezzel én is tisztában vagyok.


2010. jan. 15. 16:37
 1/6 anonim válasza:

Hát sajnos így jártál...

Én a helyedben hagynám a dolgot, esetleg még egy e-mailt-írnék neki, hátha hajlandó visszaküldeni a csomagot legalább.

Egyébként tényleg nem lehet megbízni senkiben, én úgy szoktam ha valakinek sok a negatív értékelése nem üzletelek vele.


Én is vettem egyszer egy könyvet, még meg sem beszéltük a postaköltséget másnap már itt volt a könyv.

Természetesen átutaltam a pénzt, és írtam is az eladónak, aki úgy emlékezett, hogy már ki fizettem.

2010. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Legközelebb nézz után a neten a postai díjszabásnak ( [link] vagy utánvéttel add fel. Tudod a címét menj el hozzá, és rendezzétek le személyesen. Az meg hogy ő ügyvéd.... Én meg Rambó vagyok. :) A negatívval ne törődj.
2010. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az értékelésébe ezt így leírnám,negatívval és a kutya nem állna vele szóba.erre a pénzre már keresztet vethetsz kivéve ha valaki elmegy érte személyesen.
2010. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ki ez a tag?
2010. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A termék egyébként egy porcelán készlet. A nagymamám hagyatékából való, 1 Ft-os aukcióra dobtam fel, gondoltam majd csak adnak érte valamit, azzal is több jut a gyereknek (neki gyűjtöm a számlára a tesz-veszes pénzeket) kemény 110.- Ft-ért nyerte meg a terméket és ezt sem hajlandó kifizetni, azt írja, hogy ennyiért már újat kap. Kíváncsi lettem, hogy hol erre írta, hogy üssem fel a Metró katalógust. A másik, hogy ha simán adom fel nagy valószínűséggel megsérül útközben (amennyire a postát ismerem) és egy törött készlettel tényleg nem tudott volna mit kezdeni, és lefogadom, hogy akkor meg azért nem akart volna fizetni.

Lehet köcsögség kiírnom a felhasználó nevét, de mért is ne írnám ki, mikor így átvert, legalább Titeket nem fog átejteni legközelebb mert tudni fogjátok milyen aljas. Szóval a felh.neve: Krisztina1116

6 negatívja van, tőlem kapja a 7.-et, de azt nem teszi zsebre

2010. jan. 15. 19:29
 6/6 anonim válasza:

Hmmm. hasonló helyzet vagyis konkrétat nem tudok róla mondani.

Licitáltam egy notebookra.. Salgótarjáni a faszi. és egy köpésre lakunk egymástól kb 20 km. kérdeztem tőle, hogy átvehetem e személyesen. ugye megnézni hogy tényleg olyan állapotban van e mint amilyennek hirdeti. de azt mondta hogy nem vehetem át személyesen csak gls-el fogja küldeni ha előre utalom a pénzt.

Csütörtökön átutaltam neki a pénzt aztán felnéztem tesz-veszre írtam a csávónak sms-t hogy átutaltam a pénzt. kérdeztem hogy akkor feladjae a gépet. írta hogy fel. pénteken vették fel a csomagot. Ahogy nézelődtem tesz-veszen láttam hogy a srácnak van egyetlen egy negativja. nah mondom jol jartam mikor azt irtak rola hogy a penzt elkoltotte a gepet meg nem kuldte. egy masik licit utan. 1 honap mulva fizette neki vissza a penzt.

Gondoltam meg varok Maj10-Maj14-ig ugye ekkor vannak szallitasok. Ha nem jon semmi irok a csavonak. ha nem valaszol tesz-vesz. ha azok nem csinalnak semmit rendorseg.

nem hagyom magam atverni. nem arrol vagyok ismert. :D

2010. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!