Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kb. mennyi állandó munkaviszon...

Kb. mennyi állandó munkaviszony utáni jár a munkanélküli?

Figyelt kérdés

Bejelentett melóra gondolok (ha találnák, csak rövid időre is), akkor mennyit kéne melózni, hogy ha elküldenek (vagy kirúgnak) kapjak munkanélkülit, és tb-támogatást?

Köszi a választ!


2010. jan. 21. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem azt mondták hogy 180 nap kell
2010. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

365 nap, mint alkalmazott, és ugyanennyi, ha vállalkozó.

De ha ez is, az is, akkor összesen legyen meg az egy év, csak akkor limitált ideig kapsz egy nem túl nagy összeget, aztán mehetsz, ahol a part szakad. Én most pont ott vagyok... :|

2010. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Munkanélküli járadék, azt illeti meg, aki a munkanélkülivé válását megelőző négy éven belül rendelkezik 365 nap munkaviszonnyal, táppénzbe nem részesül, továbbá rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult és munkát akar vállalni, de az állás keresése nem volt eredményes, és az állami foglalkoztatási szerv sem tud számára megfelelő munkahelyet felkínálni.
2010. jan. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát bő másfél évet kell dolgozni....

(ha heti 5 munkanappal, és szabad hétvégékkel számolok..)

Ez SOK!

2010. jan. 21. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha munkaviszonyban vagy, a pihenő és szabadnapok is munkában töltött időnek számítanak. Pl felvesznek valahova munkaszerződéssel és januárban dolgozol 20 napot (4 hét, heti 5 nap), akkor nem 20 bedolgozott napod lesz, hanem 31.

Ha nincs 365 bedolgozott napod a megelőző 4 évben (az alkalmi munkavállalói könyves napok is számítanak), de van legalább 200, akkor álláskeresési segélyre vagy jogosult (90 napig folyósítják)

2010. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok????

Miért te arra hajtasz, hogy munkanélküli legyél?

2010. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, csak mindig sikerül magam valami marhaságok miatt mindenhonnan kirúgatni.

Decemberben pl azért rúgtak ki a munkahelyről (nem voltam bejelentett, meg semmi), mert munkaidőben cigiztem....

2010. jan. 21. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor tartsd be a szabályokat:-))

34 éves vagyok és szinte hihetetlen hogy a mai világban, de már 13év és 5 hónap munkaviszonyom van

2010. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!