Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Okolható a gondozó amiatt...

Okolható a gondozó amiatt mert a kocákat nem tudják megtermékenyíteni amiatt mert túl kövérek?

Figyelt kérdés

Tudom jól, hogy a főnökség hibája minden szempontból.. csak megkérdezem, mert kíváncsi vagyok a többségi véleményekre.


Igaz.. kaptam már xy ismerősömtől választ akik látták is az állományt. azt mondták, hogy "végtermékek" senki sem tehet semmiről.


Viszont, annyira ellenséges embert tettek oda főnökhelyettesnek hogy képes lesz hibáztatni az öregem csupán amiatt mert visszabúg az állomány.


Csak tél vége óta vannak a röfik, a kocák és az ártánok borzasztó ólban vannak (nincs lebetonozva) és 10 disznó van egybezárva.


A disznóól ami már modern, az még nincs kész pedig tavasz óta csinálják.

de ha tudják hogy kocákat akarnak akkor külön kellett volna őket tenni, külön kosztra.


Megkérdeztem anyát, azt mondta, hogy ők amikor kocákat akartak nem etették túl őket és korpát adtak neki.

A tanyán meg nincs korpa se, csak savó meg kukorica/árpa, koncentrátumot is kapnak persze, meg ha van kidobott sajt akkor azt is.


Lényegében, visszatérve a fő témára: A Gondozó hibáztatható ebben az esetben?



2014. szept. 30. 17:16
 1/6 SullaFelix89 ***** válasza:

A gondozó eteti őket úgyhogy igen felelős.


Én még olyan cégről nem hallottam aki azért balhézott volna mert kevés takarmányt használnak fel úgyhogy nem lett volna belőle bajod ha nem eteted őket túl.

2014. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Naponta 2x kapnak enni, reggel és este O:) tehát igazán nincsenek túletetve. (Y)
2014. szept. 30. 18:53
 3/6 SullaFelix89 ***** válasza:
A mennyiség öcsém....
2014. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy vájúból eszik 10, ebből 4db hízó van.



Lényegében... a vezetőség már a beszerzés során is hibázott, hisz a végtermékek nem tenyészthetőek csak hús.

Meg mivel ez csak egy ilyen önkormányzati program a munkahelyteremtés miatt.. így nem kell nagy elvárásokat várni tőllük.


Lényegében, nézőpont kérdése a kérdésem.

Annyiban "hibáztatható" a fater, hogy igen, ha tudja hogy ilyen körülmények között nem lehet sertéseket tartani akkor szólt volna a főnökségnek hogy ez s az a probléma.

2014. szept. 30. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Mekkora az állomány?

Telepvezető vagy vagy csak gondozó?

2014. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen végzettséggel vettek fel?


Ha egy diplomás állattenyésztő agrármérnököt vettek fel, és telepvezetőként is funkcionál, akkor elvárható tőle, hogy felismerje, hogy híznak a kocák, és visszább kell venni a takarmány mennyiségét, energiatartalmát.

De ha nincs leírva, megbeszélve, hogy ez is a feladatai közé tartozik, akkor nem hinném, hogy büntethető.



Ha csak egy gondozót vettek fel szakképesítés nélkül, akinek nem feladata a takarmánykeverék összeállítása, mennyiség megállapítása, akkor egyértelműen a főnök hibája.

2014. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!