Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon tényleg mindenk...

Magyarországon tényleg mindenki ilyen gazdag?

Figyelt kérdés
A suliban mindenkinek van márkás cipője (főleg Nike), 50-200 ezer Ft-os okostelefonja. Még az iskola egyik legszegényebb (sokkal szegényebb nálam) diákjának is nike-is cipője van! és mi előtt valaki irigy csöves parasztnak hinne, elárulom, hogy tényleg nem vagyunk valami gazdagok, de azért vannak márkás cuccaim (bár nem a 30000-es kategóriából és a telefonom sem a legújabb, legdrágább okostelefon, hanem egy régebbi típusú androidos (2009)), de azt azért nem gondoltam volna, hogy rajtunk kívül mindenki ilyen gazdag. vagy inkább hónapokig gyüjtenek meg nélkülöznek a drága cuccokra?
2014. nov. 7. 11:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Annyira nem kell ehhez gazdagnak lenni. Nyilván, aki nyomorog, az nem engedhet meg ilyesmit magának. De a legtöbb pénzt így is a kaja és a fogyó cikkek viszi el a hónapban, illetve a rezsi. Egy 30 ezres cipő mondjuk 1-2 évente, vagy egy 50 ezres okostelefon még ritkábban elég kis tétel a havi 100 ezres nagyságrendű megélhetéshez képest.
2014. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem még az evésen is megspórolják a rongyrázási termékekre valót. A szüleik a hazai éhbérért napi 10-12 órát robotolnak csak azért mert azt hiszik ha gyereküknek drága okostelefont vesznek üveg cipellővel akkor gazdagnak számítanak. Nem, a gazdagok nem pénzért dolgoznak, hanem a pénz dolgozik nekik. Vagyis a gazdagok inkább olyanra szeretnek költeni ami pénzt hoz. A méregdrága márkás cipő megvétele pénzt hoz a bolt tulajdonosának, de nem a balek vásárlónak.
2014. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, ha az iskoládban mindenkinek kiderülne a családi megtakarítás összege, nem lepődnék meg ha a te családodnak lenne a legtöbb mozgatható megtakarítása. Ugyanis megfigyeltem hogy akik bérből és fizetésből élőként luxus rongyrázásra költenek, azoknak hónap végén sokadika szokott lenni, vagyis gyakran kölcsönkérnek hogy enni is legyen mit. De aki ésszerű dolgokra költ, annak pénze is szokott lenni, mert a pénz szeret ott lenni ahol megbecsülik.
2014. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Tegyük fel hogy egyik rongyrázó osztálytársad családjának van 2 millió Ft tartozása a bank felé, a mai uzsorakamatokkal. Valamint van valami rongyrázási terméke, mondjuk egy drága okostelefonja. És tegsük fel hogy a te családodnak meg van 2 millió Ft megtakarítása a bankban valamint egy átlagos telefonod. Akkor ki a gazdag? Mindegyik összeg 2 millió, csak az egyiknek plusz az előjele, a másiknak meg mínusz. Hát igen, a -2 millió Ft "vagyon", azaz a tartozás még a szegénységnél is rosszabb. A látszat csalni szokott, mert aki rongyot ráz az nem biztos hogy gazdag is.
2014. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Én megvettem egy 20 éves BMW.-t és abból rázom a rongyaimat az ablakon pörgetem meg a tetőablakon a kalapom pörgetem igaz 20 éves a bimmer de bírja a 230-at kiviszi
2014. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

A szomszédasszonyom lányának is 200ezres Iphoneja van (mert 16 éves lánynak muszáj ám, ő olyan fontos, mint egy vezérigazgató), converse cipő, meg 80ezres Kors óra és folytathatnám.

10-én kap a szomszédasszonyom fizetést, 25-én szinte mindig tőlem kér kölcsön. Egy nap csak egyszer esznek, mert nem futja többre, olyan sovány már mindegyik,mint a giliszta, de ezekre a márkás cuccokra kell ám, mert a kis 16 éveske hisztizni fog.


35/N

2014. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy nike cipő simán van 8000-10000Ft-ért. Egy sima rossz kinai meg 5000Ft-én is a nike venném meg.

Okos telefon meg lehet előfizetéses és részletre törlesztik havi 5000Ft-ért. Ettől aztán senki nem gazdag.

2014. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
82%

ment a zöld mindeninek.

csak az a baj, hogy nekünk nincs nagyon félre tett pénzünk.

telefonra biztos tudnánk gyüjteni (mondjuk én már elkezdtem zsebpénzből), de nem akarnak. pedig tudnánk félre tenni azért valamennyit. cipőt max. 10000 Ft-ért vesznek. de "menő" (mondjuk az osztálytársaim az én gagyi telefonomra azt mondták, de király meg de szuper...) telefont azért nem vesznek inkább, mert "hogy minek az nekem, úgysem használnám ki" (pedig kéne egy jobb, mert ez semmiféle youtube-os alkalmazást nem visz, nem nagyon lehet letölteni és elavult rajta az android).

2014. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
21%

na már megint a másik felimről írtam xd

én vagyok a kérdsező

2014. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok benne biztos, hogy amit látsz, az mind eredeti, és a Kors karóra 80 ezer volt.

Gépeld be e-bayen, és meg fogsz lepődni, hogy néhány dollárért hozzád vágják. De senki sem fogja beismerni, hogy onnan van, mert ha 10 dollárért rendelte, postaköltség Hongkongból 0 ft, akkor ő kb. 2200 Ft-ot költött rá, és az emberek kinevetik, amiért gagyi. De mivel az van ráírva, hogy Kors, mennyivel jobban hangzik azt mondani, hogy tényleg az, és 80 ezer volt.

De ki volt ott, amikor 8 db tízezrest tett le a pultra egy ilyen körülmények között élő ember egy óráért, mikor enni meg nincs mit?

Cipőt nagyon-nagyon sokan szintén innen rendelnek.


Telefonra egyáltalán nem kell gyűjteni, és még az 5000 ft is sok, amit előttem írtak. Persze van annyiért is, DE:

nekem is és a páromnak is okostelefonunk van, még nincsenek 2 évesek.

0 Ft-tal hoztuk el mindkettőt a T-től, az enyémnek 1700 ft a havi törlesztője, az övének 1900 körül.

Ha egyben fizetnénk, többre jönne ki, hisz a teljes áruk nem 30-40 ezer, viszont részletre azért éri meg így a szolgáltatónak, mert ezáltal 2 éves hűséget vállaltunk.

Mi sem vagyunk gazdagok, de Samsung tabletünk is úgy lett, hogy újabb 2 év hűséget vállaltunk az OTTHONI internetünkre, és így kihoztuk a tabletet havi 990 ft-ért.

2 év után 24 ezerre jön ki, teljes áron boltban meg 70 körül van.

Az otthoni net így is-úgy is van, és nálunk vidéken nincs is más lehetőség, csak a T, szóval nekünk megérik ezek a részletfizetéses dolgok. 24 ezerért (sőt, annyi se) sehol nem veszel zsír új, garanciás Samsungot.

Szóval így mennek ezek. Ha te is csinálsz egy ebay regisztrációt, neked is lehetnek pár dollárért menő cuccaid, amit itthon vagy nem kapható, vagy sokkal drágábban.

2014. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!