Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladom neten 1-2 régi dolgot...

Eladom neten 1-2 régi dolgot és valaki kérdezte, hogy tud e rózsaszín csekken fizetni. EZ milyen? Hogy kapom meg így a pénzt? Nekem ez kevesebb pénzt jelent?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Neked ezzel nem jár kevesebb pénz, de ha van eszed akkor megmondod az illetőnek, hogy rendben, fizessen rózsaszín csekkel, de megvárod amíg a pénz a számládon van, és utána küldöd a terméket. Ugyanis ha jól emlékszem rózsaszín csekknél van pár napos utalási idő.
2015. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Én utánvétellel szoktam eladni! Árúnak értéke + a posta költség! Pl: Ma feladom, holnap +kapja, majd holnapután nálam a pénz!
2015. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
rózsaszín csekknél úgy tudom kapsz egy csekket amivel felveszed a pénzt, nem számlára megy
2015. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Neked nem jelent kevesebb pénzt, neki viszont többet kell fizetnie, mert magának a feladásnak is van díja. A pénzt a postás viszi neked házhoz.
2015. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképp várd meg míg megérkezik a pénz. Gyakori csalás, hogy bemutatja neked a kamu feladóvevényt, amit lehet, hogy csak megszerkesztett/meghamisított és nem is adta fel a lóvét.
2015. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenképp megvárom, Ő is mondta, hogy nyugodtan várjam meg.

Azt mondta nincs bankkártyája mert a bankok, idézem: " egy tetves nagy csaló banda akik csak lehúzzák a pénzt" :D

Igaza van, megértem. Én is múltkor több mint 800 Ft-ot fizettem egy készpénzfelvételért.


Szóval akkor annyi a lényeg, hogy jön majd a postás és odaadja a pénzt?

Olyan mint amikor csomagot hoz, csak most pénzt fog adni?

2015. jan. 2. 22:43
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan. De szerintem fogalma sincs, mennyibe kerül rózsaszín csekken pénzt feladni. Hamarosan kiderül számára, és a posta is " egy tetves nagy csaló banda akik csak lehúzzák a pénzt" lesz a szemében. :D
2015. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha ez az: [link]

Akkor kb. 800-2000 Ft között van egy rózsaszín csekk.


Csak érdekességnek: Kártya éves díja: 1500-7500 (!!) Ft

Ezzel ellentétesen arányos az utalás: kb. 100 Ft-tól 800 Ft-ig +0,1-1,2%

(De minden bank gondoskodott róla, (a ku*va anyjukat), hogy baromi nehéz legyen utánanézni)


A lényeg!!

Ha valaki csak évente 1-2x vásárol így akkor ez jobban megérni neki. (Szerintem)

2015. jan. 3. 00:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom, már megtörtént a rózsaszín csekkes fizetés, de a további ilyen esetekre tudok javasolni valamit. Ha a vevőd lakhelyén van olyan bank, amelynél te vezeted a számládat, akkor a vevő besétál a bankfiókba, és a te számlaszámodra befizeti azt az összeget, amiben előzetesen megállapodtatok. A befizetéshez nem kell saját számla, és ingyenes.

Remélem, tudtam segíteni. ;)

2015. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnos van olyan bank ahol bizony nem ingyenes, csak ha saját számlára fizetsz.

De igazad van, úgy tényleg olcsóbb lett volna.

2015. jan. 7. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!