Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vegyem meg a szomszédban lévő...

Vegyem meg a szomszédban lévő régi paraszt házat?

Figyelt kérdés

Kb. 300 négyzetméternyi területen fekszik el, a közvetlen szembe szomszédunkban. A ház 70-80 négyzetméter lehet kb.

Igazából semmi szükségem rá, mert szüleimmel élek egyenlőre.

Mellette dolgozom, és gondoltam, hogy részletre megveszem a házat. 600e. Ft ért árulják.

Fater is mondta a tulajoknak, hogy akkor veszi csak meg ha romák vennék meg.


Ha a tulajdonomban lenne egy ilyen ház akkor milyen rendszeres költségei lennének?



2015. márc. 1. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hol van? Azért kérdezem, mert 600 ezer ft még egy telekért is kevés. Én kelet-Magyarországon egy faluban lakom, 20 km-re van a megyeszékhely, de ez mégiscsak egy falu, kocsmával és bolttal. se orvos, se templom, se iskola. de mivel közel van a város, sokan kiköltöznek a csend és a jó levegő miatt. Itt a telkek (ház és közművel nélkül, egy sima gazos földdarab) 3-4 millióért mennek. MOndom, keleten! Dunántúlon tuti drágább.

Szóval 600-ért még befektetésnek is jó, ha jó helyen van.

Költségek: ha van még villanyóra, vízóra, gázóra a telken, ezeknek akkor is van alapdíja, ha nem használod. Évi pár ezer ft/közmű. De ha régóta nncs benne lakó, akkor már lehet elvitték a mérőket.

Mi még eszembe jut, kommunális adó, nekem évi 20 ezer, de biztos függ az önkormányzattól is. Amitől tuti függ, az a négyzetméter.

2015. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

egyébként eszembe jutott még vmi, de ez attól függ, ismeritek-e a tulajt. ha én el akarnék adni egy házat, és lenne egy félig-meddig vevő (itt a faterod) akinek tudom hogy megvan rá a pénze, de feltételeket szab, hogy akkor veszi meg, ha...

szóval amúgy nem kell neki, csak akkor fizet ha másképp rosszabbul járna... na ebben az esetben én tuti utólag nem neki adnám el, mert ha bárki más (akár a romák) is kifizetik a 600 ezret, akkor a pénzem megvan, és nem adom annak, aki potenciális vevőként ilyen helyzet elé állított.

2015. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszabb távon a környéken tervezel élni, akkor vegyétek meg. Költség nem sok éves szinten.
2015. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A viz gáz villany alapdíjait kell csak fizetni. Felénk a gáz egy ezres, a víz 650, a villany is pár száz ft havonta.
2015. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A ház Borsod Megyében található Sárospatak és Sátoraljaújhely 15 km-es körzetében egy kis faluban. Eldugott csendes kis környéken. Igaz, a faluban nincs se bolt, se kocsma.


Így a házat jelen állapotában nem teljesen tudnám használni mert csak az áram van bekötve. Se víz se gáz.

Annyira nincs romos állapotban, de úgy tervezem a későbbiekben, hogy a saját házam egy könnyű szerkezetes épület lesz. Ezért valószínű,hogy bontásra kerülne sor.

Itt jön megint az, hogy pénzt kellesz kiadnom azért is, hogy elszállítsam a törmeléket, esetleg még engedélyt is kérni kell rá. Nem teljesen vagyok tisztában ezekkel.

De egyre jobban beleélem magam, hogy az enyém lesz.

2015. márc. 3. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!