Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy nagyobb összeget kaptam...

Egy nagyobb összeget kaptam ajándékba (120 ezer), viszont nem vagyok spórolós típus. Nyárra ellenben kéne ez a pénz, de félek, hogy elköltöm. Nem tudnám valahogy elkülöníteni a bankszámlámon ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

21 éves diáklány vagyok, sajnos olyan típusú ember, aki költ, ha van pénze (máskor a fogamhoz verem a garast, hónap végén.)

Nyáron voltam diákmelón, minimálbérért, akkor ilyen 80-86 ezret kaptam havonta, és arra emlékszem, hogy amint megjött a fizu (de 2 éve is, 3 éve is) mindig eszetlenül költöttem, pl. ruhákra, kajánál drágábbakat vettem, parfüm, stb.


Aztán mikor hó vége volt, 10 vagy 20 ft-okat is megnéztem, és a legolcsóbb kajákat vettem, ha magamnak vettem kaját.


Évközben Pesten tanulok, és 1-2 nap dolgozom (szórólap, ilyesmi, de nem minden héten, mert hétfőtől-péntekig órám van, ráadásul úgy szét vannak szórva a gyakorlatok hogy nem tudok kimenni dolgozni 4-6 órát egybe... nemhogy 8-at.) maximum hétvégén tudok, de nem minden hétvégén megy. Beadandókat szoktam még készíteni a többi fősulisnak, abból is jön pénzem néha. DE ezeket a pénzeket is rögtön elköltöm.


Kaptam egy nagyobb összeget (120 ezer), és félek, hogy el fogom költeni eszetlenül ezt is.


Kollégiumban lakom most (itt nincs kaució, 29.000 a koliszoba) de nyáron szeretnék albérletbe költözni.

Nyáron fogom elkezdeni a szakmai gyakorlatomat, amiért ugye kapok pénzt majd (keveset ugyan, de 60-70 e lesz kb, max 80 e) de ugye a júniusi fizut csak július elején fogom megkapni.

A kolit azért akarom leváltani, mert nem érzem itt jól magam, és a belvárostól nagyon távol van (XVI. ker vége) és kicsit önállósodni szeretnék.


Az albérletnél meg ugye van kaució, gyakran 2 havi... na erre szeretnék hagyni mindenféleképp 60 ezer forintot.

A szüleim támogatnak persze, ők is segítenének, de nyilván nem várom el tőlük. (Ők nem tudják, hogy ekkora összeget kaptam ajándékba, a keresztszüleimtől van, de apáék meg a keresztszüleim között rossz a viszony, a keresztszüleim csak velem beszélnek bizonyos okok miatt... )


OTP Junior bankszámlám van.

Nem lenne valami mód arra, hogy a 120.000-ret elkülönítsem valahogy?

Lekössem szerintetek vagy nem éri meg? Vagy nem lehetne valami alszámlát nyitni?


Tudom, hogy 21 évesen már meg kéne tanulni bánni a pénzzel, de ha van akkor költök... ez a baj... hogy különítsem el ezt a pénzt hogy nyárig megmaradjon?



2015. márc. 7. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A kamatert lekotni nem erdemes, viszont ugy nem fersz hozza a kartyaddal, tehat sajat magadtol biztonsagban van.


Egyebkent erdekelne milyen alberletre gondolsz Pesten, aminek a _kethavi_ dija 60e. Kicsit magasabbak az arak, szerintem maradj a kollegiumban amig lehet.

2015. márc. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Keress egy multimilliárdos férjet és akkor nem fog ilyen kis apróságok miatt fájni a fejed!
2015. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Nem kéthavi díjra gondoltam, hanem úgy gondoltam, hogy a kaució.

A kauciókat nézegettem, és kb. 60 e-t tennék félre kauciónak.

2015. márc. 7. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a kaucio szokott 2 havi lakber lenni, plusz az adott honap dija (azaz egyben kell kifizetned 3 havit - na arra aztan a 60e meglehetosen keves).
2015. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!