Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segélyhez 200...

Munkanélküli segélyhez 200 ledolgozott nap vagy 200bejelentett nap kell?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem bejelentett nap kell.
2010. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ha dolgoztál 200 napot, de azt nem tudod semmivel sem igazolni (nem voltál bejelentve), akkor az szerintem nem megfelelő. Eleve a bejelentett béred alapján számolják a munkanélküli segélyt.
2010. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. látom nem értetted a kérdésem:) Tudom a bejelentést, de hogy számolják?Csak a ledolgozott napokat, kb 20nap/hó, vagy a bejelentett napok számát?:)
2010. febr. 16. 19:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Naptári napokat pontosan, nem munkanapokat.
2010. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. febr. 17. 08:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ledolgozott napokat számolnak!
2010. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ledolgozott napokat
2010. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Álláskeresési járadékra (mert ez a becses neve :) ) az a személy jogosult, aki az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább 365 nap jogosultsági idővel rendelkezik, tehát 365 naptári napon keresztül be volt jelentve, vagy egyéni illetőleg társas vállalkozói tevékenységet folytatott, feltéve , hogy vállalkozói tevékenysége alatt járulékfizetési kötelezettségének eleget tett.
2010. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vagy ha az álláskeresési segélyre gondoltál,az azon álláskereső részére állapítható meg, aki álláskeresési járadékra nem jogosult, de az álláskeresővé válását megelőző négy évben legalább 200 nap jogosító idővel rendelkezik. Itt is a biztosítási jogviszonyt jelenti naptári napokban, miután a járulékokat a munkaviszony alatt naptári napok alapján fizetik, nem munkanapok alapján.

De ugye ha nem voltál bejelentve, ott nem volt járulékfizetés, tehát nem számít bele.

2010. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bevoltam,vagyis vagyok még jelentve, csak a cég október óta nem adott fizetést, és csődbe is megy:S

De örülök,h akkor legalább álláskeresési segélyre jogosult leszek.

2010. febr. 24. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!