Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legális az ilyen munkaviszony?

Legális az ilyen munkaviszony?

Figyelt kérdés

Tavaly úgy kezdtem el dolgozni egy cukrászdában, hogy nem írtam alá semmiféle szerződést. A fizetésemet (500 ft órabér természetesen) csak zsebbe kapom. A főnököm állítja, hogy ez teljesen legális így, mert létezik olyan munkaviszony, hogy csak mindig az adott napra vagyok bejelentve. Tehát akkor ez nem is határozatlan idejű munkaviszony? Ha nem az, akkor hogy nevezik?

Amúgy van könyvelőjük, az tudom, hogy el szokott számolni velem, de akkor sem értem ezt az egészet, és fura, hogy nem írtam alá semmit. Ilyen esetben pl. hogy mondhatok fel? Vagy ők hogy rúghatnak ki engem?



2015. ápr. 7. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ún egyszerűsített foglalkozás, de folyamatos végzésnél az nem lehetséges, illetve ott is kellett volna már kapnod bérelszámolót vagy ilyesmit.
2015. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Postai küldemény fogadásánál már adatokat kell megadni az igazolásodért . Stikába foglalkoztatnak , nincs leadva semmi rólad , se biztosítás se semmi . A 500 FT meg sajnálatosan karcsú a világ bármely pontján . Kérdezz rá mert te vagy a vesztese és bolondot járatnak veled .
2015. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

500Ft kevés? Hol?

Az havi kb. 88000 Ft. Abszolut nettóban.

A minimálbér kézhezkapott havi összege 67000Ft.

Igaz, benne van a TB, meg járulékok.

2015. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
egyszerűsítettnél max havi 15, évi 90 napot dolgozhat egy munkáltatónál valaki... szóval ha rendesen, minden alkalommal bejelenti, akkor ezt rég meghaladta, többször is.
2015. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Elvileg a 90 napból nem lógtam ki, mert a munkahelyem csak nyáron van nyitva, és nem dolgozok heti 5 napot.


De akkor szerintetek kérhetem, hogy fizessenek magasabb órabért? Azt olvastam, hogy nem is 500 Ft, hanem 513 a minimálbér 2015-ben.

2015. ápr. 7. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy bejelentve, TB-d aktív egyáltalán?
2015. ápr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Mi ezt innen nem tudjuk, hogy hivatalosan dolgoz-e vagy sem.


Létezik egyszerűsített foglalkoztatás keretén belüli munkavégzés, amely nem egyenlő a munkaviszonnyal. De ennél a jogviszonynál is kell, hogy kapj papírokat, a napi munkavégzést valahol igazolnod kell az aláírásoddal stb. És a végén igazolást is kell, hogy kapj róla.


Ha ilyen nincs, nem volt, akkor valószínűleg nem is jelentettek be azokra a napokra sem, amikor dolgoztál.


Egyszerűsítettnél nincs felmondás. Ott egyszerűen csak szólsz, hogy holnap nem jössz, és kész. Még csak írásba sem kell adnod.


Ezzel azért kell vigyázni, mert aki egyéb formában nem biztosított, annak kellene fizetnie maga után az egészségügyi szolgálatási járulékot, amelyet a köznyelv csak TB-nek hív.

Ha van aktív hallgatói jogviszonyod, akkor ez nem vonatkozik Rád, mert az alatt az állam "fizeti" a diák helyett.

2015. ápr. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 9. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!