Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire legyen az embernek...

Mennyire legyen az embernek lelkifurdalása ha üzletről van szó? Illetve a saját és családja létbiztonságáról?

Figyelt kérdés

Ha a tevékenység legális, viszont morális szempontból megkérdőjelezhető. (nem környezetkárosító, és magánszemélyt nem károsít, csak egy másik céget, vállalatot)


Még azt sem mondanám, hogy ez egyértelmű károsítás, inkább csak kőkemény üzlet.


Szóval ti, a saját, és családotok létbiztonsága és jóléte érdekében mennyire "sírnátok" azon, hogy annak a másik cégnek lehet, hogy rossz ez az üzlet? Mennyire érdekelne?


2015. máj. 6. 10:06
1 2
 1/13 TamásTóth ***** válasza:
Semennyire, ha a másik cégnek rossz az üzlet, akkor ne menjen bele. Minden cég/magánszemély maga dönti el milyen üzletbe megy bele vagy nem. Ha nem járt jól az elsősorban a saját hibája. (Persze az átverések mások, de ha legitim az üzlet, akkor ugye ez nem merül fel)
2015. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a helyzet, a másik fél kockázatot vállalt, én a kockázattal visszaélek. Nem magánszemélyről van szó, mert azért családokkal nem tenném ezt meg.
2015. máj. 6. 10:13
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljesen legitim egyébként. Egyszerűen arról van szó, hogy kockázatot vállalt fel az üzlettel, extra pénzt várt, de cserébe nem kap extra pénzt, hanem a 0-n van megint, és nálam van az ő pénze.
2015. máj. 6. 10:14
 4/13 TamásTóth ***** válasza:
Ha nem irod le pontosan az üzletet, akkor nehéz "itélkezni", de ha ő tudta, hogy benne van az is, hogy elveszti a pénzét (a cég), akkor nem látok benne gondot.
2015. máj. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, erről van szó, kis összegű kockázati befektetés.
2015. máj. 6. 10:17
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazából mi le szoktuk közölni, ha a befektetés nem jön össze, és általában nincs panasz ránk, mert ennyit lenyelnek.


Hanem inkább én rágom magam azon (és ez már inkább lelki kategória) hogy most ez mennyire "tisztességes"

Szóval gondoltam megkérdezek hasonló gondolkodású embereket, hogy ők hogyan ítélnék meg a helyzetet.

2015. máj. 6. 10:18
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert azért az mégis furcsa, hogy én egyre gazdagabb vagyok, más kis cégek meg csak vergődnek és még én is lehúzom őket.
2015. máj. 6. 10:19
 8/13 A kérdező kommentje:

A legrosszabb az, amikor az alkalmazottaktól hallom, hogy milyen kedves-rendes volt az ügyfél, meg mennyire jó fejek, meg ilyen klassz kis cég, és hát....

Mi meg jól lehúzzuk ezeket a "kedves, rendes" ügyvezetőket.

2015. máj. 6. 10:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Inkább azt érzem, hogy az elégedettség (megduplázódik a pénze) és jófejség helyett láthatatlan gyűlölethullámok sodródnak felém a levegőben.
2015. máj. 6. 10:21
 10/13 anonim ***** válasza:
eros ketsegeim vannak hogy legalis amit csinalsz.
2015. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!