Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesanyám felrakott egy...

Édesanyám felrakott egy terméket Vaterára és meg is vették (5000 forintért), viszont az eladást vissza szeretné vonni - van erre valamilyen mód?

Figyelt kérdés

Mivel a termék ára jóval nagyobb mint 5000 forint - cirka 100.000 forintot minimum megér - így semmiképpen nem szeretné eladni az adott terméket.

A kérdésem az volna, hogy valahogy ki lehet e kerülni, hogy a terméket átadja? Még nem jelentkezett érte a vásárló.

Minden tippnek örülnék, ez elég nagy bukás volna anyumnak :/

Nem érdekli, ha leminősítik, vagy kirúgják a Vateráról. A jogi következményeket szeretnénk elkerülni.


Köszönöm mindenkinek előre is a válaszokat!



2015. máj. 17. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Meg kell beszélnie a vevővel, hogy mégsem. Ugyanakkor a vevő mellett áll a jog, ha bíróság lesz belőle, mert a vevő szeretne hozzájutni a jogos jussához, a bíróság a vevő javára fog dönteni. Ha a vevő a terméket mégsem kapja meg, kártérítést követelhet.


Ez az elmélet...

2015. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Nem lehet írni a vevőnek e-mailt, hogy tárgytalan az üzlet? Nem lehet telefonon felhívni?
2015. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes... tegnap volt itt valaki, aki 5ezerért vett meg egy százezres bringát.

Nem hiszek a véletlenekben.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

2015. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Én már jártam úgy, hogy lekoppantottam a tárgyat, és az eladó mégsem adta el.

Küldtem egy negatív értékelést neki, és itt véget is ért a történet, senki nem fog ilyen összegekért bíróságra járni (főleg akkor nem, ha az ország két végében laktok), több a macera, és a költség az egésszel, mint amennyit ér.

2015. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

"cirka 100.000 forintot minimum megér"


Ha annyit megérne, akkor megvették volna a közeli árban.


Az, hogy ti mennyiért vettétek, a kutyát nem érdekli.


Most adtam el egy laptopot, 1Ft-ról indult és bolti áron kelt el.

2015. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Ez teljes mértékben az anyukád hibája. Tájékozódni kellett volna a termék értékéről, mielőtt feltölti vaterára, arról a vevő nem tehet, hogy ezt az anyukád nem tette meg. Köteles átadni a terméket 5000 forintért, ha a vevő ragaszkodik hozzá. A vatera szabályzata ezt előírja, lehet belőle bírósági ügy is, ha olyan vevőt fogtatok ki.
2015. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
46%
Mi volt az akció tárgya?
2015. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!