Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 16 éves lány, mennyit...

Egy 16 éves lány, mennyit "fogyaszt" egy évben?

Figyelt kérdés
Szisztok! (Fogalmam sincs, hogy melyik kategóriába illik leginkább a kérdés, talán ebbe.) Én egy 16 éves lány vagyok, és az érdekelne, hogy egy évben kb. mennyibe kerülök a szüleimnek? Adóval, árammal, élelmezéssel, áramfogyasztással vízfogyasztással, alapvető ellátásokkal (mint pl.: ruha, tankönyv), stb. együtt? Szóval mindent egybevetve, mennyibe kerülök én a szüleimnek? Természetesen elég ha körülbelüli árat mondtok. Átlagos tinédzser vagyok, átlagos szükségletekkel.

2015. máj. 22. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a szüleidtől kell megkérdezned. Az adó, a rezsi, a kaja minden családban más. És az átlagos igények is nagyon tág fogalom.
2015. máj. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Számoljunk mondjuk ruhára, tankönyvre, ilyesmire 150k forintot. Plusz kajára mondjuk 2000 forintot naponta. Mivel ugye a főzésnél nem eszel meg egy egész lábas kaját egy nap alatt... 250 forint fürdésenként, kézmosás, stb./nap. Ha mondjuk feltöltöd a telefonodat, 2-3 órát gépezel naponta az kb. akkor az évi 6500 forint.

És ugye ha egyke vagy, akkor évi 120000 ft a családi pótlék. Tehát egy évben a szüleid Rád kb. 857750 forint.

2015. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
És a fűtést nem számoltuk.
2015. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Meg, hogy miket vesznek neked még pluszba.
2015. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, akkor 90 ezer körül van a létminimum összege, de persze valószínűleg nem ezen a színvonalon élsz :)


Egyébként szinte kiszámíthatatlan, mivel túl sok mindentől függ. Nem mindegy például, hogy mennyi az ingatlan rezsije amiben laktok, és hány felé oszlik. Nem mindegy, hogy milyen életszínvonalat biztosítanak számodra.


Én egyébként egy olyan 50-60 ezret mondanék alaphangon, a határ felfelé pedig a csillagos ég.

2015. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!