Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EU-n kivüli rendelésnél kis...

EU-n kivüli rendelésnél kis összegnél is kell vámeljárást csinálni?

Figyelt kérdés
Egy 500 forintos cuccot rendelnék, amihez szállítási díj sincs, így megéri és kényelmes, de nem tudom, hogy ilyenkor is kell vacakolni a vámeljárással? Azt tudom, hogy nem kell utána vámot fizetni, mert kis összeg, az érdekelne, hogy ilyenkor is kell vacakolni igazolásokkal? Vagy kis összegnél ez automatikusan megy?

2015. jún. 15. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2015. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, jó tudni. Akkor már csak az a kérdés, hogy miért éri meg valakinek Kínából ideküldeni egy 500 forintos cuccot szállítási díj nélkül, de lehet, hogy nagy tételben megéri.
2015. jún. 15. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom állami támogatást kapnak a szállításra, szóval az árrés tisztán megmarad a kereskedőnek.
2015. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor itt nem is fognak kérdezni semmit? Simán elhiszik, ami rá van írva? Mert máskor az szokott lenni a gond, hogy ezt kell igazolni, hogy tényleg annyiba került.
2015. jún. 15. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már legalább 15-ször rendeltem apróbb cuccokat és eddig nem volt gond.
2015. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez érdekes, mert akkor valaki megtehetné, hogy apró és drága dolgot rendel, amire ráirat valami olcsó árat. Azt nem tudom, felbontják-e szúrópróbaszerűen a csomagokat a vámon, hogy megnézzék, tényleg az van-e benne.
2015. jún. 15. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!