Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabadság kivétele próbaidő...

Szabadság kivétele próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

3 hét mulva szükségem lenne 10 nap szabira, szerintetek hogy közöljem? Kb akkor leszek 2 hónapos a cégnél.

13 napom van összesen mert ugye májusban kezdtem. Milyen feltételekkel tudom kivenni a 10 napomat? inkább közöljem most időben hátha elengednek, vagy akkor menjek el betegszabira, vagy esetleg akkor hirtelenbe kérjek fizetés nélkülit ? mik a lehetőségeim?


2015. jún. 17. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint ugyanúgy jár a szabadság. Normális cégeknél ha felvettek, kezdettől fogva ugyanolyan feltételeket szabnak, mint bármelyik másik dolgozónak, lényegében csak papírforma a próbaidő, ha el tudod látni a neked szánt feladatot, nem kell állandóan attól rettegni, hogy másnap kitesznek. Én tavaly július elsején kezdtem dolgozni, és július végén simán elmehettem két hétre nyaralni. Mondjuk én nem teketóriáztam, szóltam, hogy elutazom. Az tény, hogy ha nem engedtek volna el, én mondtam volna fel (még próbaidő volt), de még csak nem is olyan hangnemben válaszoltak, hogy ez megfordult volna a fejemben. Annyi volt a főnöknőm válasza, hogy persze, érezzem jól magam! Ahol ilyesmin szívóznak, ott amúgy sem érdemes maradni. Vagy te szeretnél olyan embernek dolgozni, akitől állandóan tele van a gatyád, ha kérni akarsz valamit?
2015. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"vagy akkor menjek el betegszabira, vagy esetleg akkor hirtelenbe kérjek fizetés nélkülit ? mik a lehetőségeim?"

Ha a szabadság kérése miatt kirúgnának, akkor ezek miatt is. A szabadság ugyanúgy jár próbaidő alatt, semmi, de semmi különbség nincs, bár van egy ilyen hiedelem, itt a GYK-n is gyakran benyögi valaki.

Az előző válaszolónak teljesen igaza van, ha ilyen miatt az a reakció, hogy kirúgnak, akkor nem érdemes ott dolgozni.

2015. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd, kérdés, milyen cég ez, mik a szokások.

Még mielőtt beleélnéd magad, azt jó, ha tudod, hogy a szabadságod 1/3-val rendelkezel a MTk. szerint, a többi részt a munkáltató úgy adja ki, ahogyan jónak látja.

2 hónapos munkaviszonyt követően egyébként kizárt dolognak tartom, hogy 10 napra elengedjenek, időarányosan 3 nap járna...

Táppénzcsalást nem javasolnék, mert ezzel (remélhetőleg) le fogsz bukni, és az fájni fog.

Hogy ez a munkahely mennyire fontos neked, illetve hogy mennyire vagy értékes a munkaerőpiacon, azt neked kell tudnod.

2015. jún. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem 1/3-ával rendelkezik a dolgozó, hanem az évi szabadságából pontosan 7 nappal. A többivel a munkáltató, de "köteles" azzal kapcsolatban is figyelembe venni a dolgozó kérését, és lehetőleg úgy kiadni neki, hogy megszakítás nélkül legalább 14 napot (naptári napot) szabadságon töltsön. De ez sem kötelező, csak egy lehetőség. Ha a dolgozó másképp szeretné, arra is van lehetőség, ha a cégnek is megfelel.
2015. jún. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kedves első, nem igaz, hogy a próbaidőre ugyanaz vonatkozik.


A tv értelmében évi hét nappal rendelkezik a mvállaló, amit akkor kell kiadni (max két részletben), amikor kéri - a munkaviszony első három hónapját kivéve.


És ez arra az esetre is vonatkozik, ha nincs kikötve próbaidő, mert első három hónap van a tv-ben.

2015. jún. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2: nem gyk-s hiedelem, hanem Mt 122. b.


A munkáltató évente hét munkanap

szabadságot - a munkaviszony első három

hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a

munkavállaló kérésének megfelelő időpontban

köteles kiadni.

2015. jún. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, nem köteles kiadni azt a 7 napot a kérésnek megfelelően, és akkor mi van? Egy normális munkahelyen nem úgy mennek a dolgok, hogy elő kell venni a törvényt, hogy te mikor mehetsz szabadságra. Ha meg nem normális a munkahely, úgyis rögtön kirúgják, ha valami olyat csinál próbaidő alatt, ami nem tetszik.
2015. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van , én is így fogok cselekedni. ha elengednek is elmegyek nyaralni és ha nem akkor is, de akkor felmondással :D

egyébként azért remélem elengednek mert egész jó a hely, nem szeretném itthagyni :/ de ha kell megteszem és max a nyaralás után elmegyek máshova

2015. jún. 18. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!