Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az embernek nem adnak...

Ha az embernek nem adnak tisztességes fizetést (amiből meg lehet élni) akkor miért dolgozzon tisztességesen?

Figyelt kérdés
miért dolgozzon tisztességesen egy konyhásfiú nettó 68 ezres alapbérért?
2015. jún. 29. 11:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azért, mert előre közölték,hogy mi a munka és mennyi bérért.


Igen természetesen azért rúgtak ki,mert a te csodálatos munkavégzésed látván lelkiismeret furdalásuk lett,hogy ilyen munkáért nem adhatnak minimálbért. Így muszáj volt kirúgniuk.

2015. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvosra lenne szükséged, vagy pedig egy guminőre és piára, hogy ne legyél ennyire frusztrált kretén :D
2015. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés a bér és a teljesítmény között. Afrikában, egy gyémántbányában, napi 14 óra munkáért kapsz 2-4 €-nak megfelelő pénzt, de a beledet is ki kell dolgoznod ezért a pénzért. Bizonyos munkák be vannak árazva. Ha a te tudásod nem ér többet, mint 68.000 Ft, akkor nem is fogsz többet keresni. De már leírtad, te buta vagy, nem akarsz fejlődni, tanulni, így aztán vagy beletörődsz, hogy ez van vagy nem. Kész. Aki nem akar semmit sem tenni az élete jobbítása érdekében, az ne akarjon semmit sem. 3,5 évig mosogattam Ausztriában, azalatt az idő alatt folyamatosan fejlődtem, tanultam, és 3,5 év kőkemény meló után saját vállalkozásomat csinálom. Szintén külföldön, de nem Ausztriában. Ha bele*artam volna mindenbe, még ma is mosogatnék. De nem, mert én nem akartam benne megragadni ilyen munkakörben.
2015. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nemrég mondta az egyik alkalmazott, hogy ne gondoljam hogy nettó 96eFt-ért ő ki fogja hajtani a belét.


Aznap volt az utolsó napja nálam...annak emelek aki megérdemli, aki így áll hozzá az nettó 300-ért se fogja kihajtani magát. Persze én munkáltató vagyok, akinek mint tudjuk mindig könnyű és mindenkit kihasznál. :)

2015. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kedves Balázs!


Ahelyett, hogy itt sír a pofád, inkább kezdj végre magaddal valamit, alkoholistaként és munkanélküli segélyen tengődve a kutyának sem fogsz kelleni.

2015. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Te is honnan tudod a nevemet? vicc!
2015. jún. 29. 21:05
 17/19 A kérdező kommentje:

"Nekem nemrég mondta az egyik alkalmazott, hogy ne gondoljam hogy nettó 96eFt-ért ő ki fogja hajtani a belét. "


örülj hogy olcsó arbeitereid vannak, Ausztriában beszarnál a költségektől! 1800 eurós melósköltség!

2015. jún. 29. 21:06
 18/19 anonim ***** válasza:
Itt te vagy a vicc egyedül :/
2015. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Néhány embernek még szokni kell ezt a kapitalizmust. A piac diktálja az árat, a tisztességesség max a munkád megtartására jó, csak ezért jó fizetés nem jár. Még szerencse, hogy szabad ember vagy, BÁRHOL dolgozhatsz, tanulhatsz, de akár sírhatsz is. A te döntésed.
2015. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!