Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet fazonarany áron eladni?

Hol lehet fazonarany áron eladni?

Figyelt kérdés
Rákóczi Gold és a Blaha Lujza ékszerházba soha senki ne vigyen be semmi aranyat eladni! Weboldalon elhúzzák a mézesmadzagot! Új arany bokaláncot vittem be, egy grammal át is vágtak volna, és törtaranyként számolta. Ja és az nem ékszerbolt, az a szegény emberek kizsákmányolásának színtere :/

#arany #törtarany #Rákóczi Gold #Blaha Lujza Ékszerház
2015. okt. 2. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a felvásárolóhelyek nagy része a bevitt arany ékszert törtarany árban veszi meg.

Ez 14 karátos aranynál kb. 5800,-Ft.

2015. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

a rákóczi gold-ot tényleg kerülje el mindenki!

egy mocskos lehúzós cigány a tulajdonosa!!

2016. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Hihetetlen, ma mind a két üzletet bepróbáltam tört arany eladására, persze tisztában voltam a súllyal is ami 14,41 gramm volt és a karáttal is ami 14, de nem mondtam semmi infót, csak arra voltam kíváncsi hogy mennyit ajánlanak érte.

A Rákóczi goldnál kb 35 percet kellett várni a főnökre amíg valami zakkant lökte a sódert, utána megjött, lemérte előttem egy digitális mérlegen az aranyat ami kb 9,3 grammot nyomott, ezután egy 5 másodperces fejszámolás után az arany vizsgálata nélkül rábökte, hogy ad érte 70 ezret. Mondtam neki hogy ez kevésnek tűnik és lecsekkolok egy másik helyet is. Erre ledobálta az aranyat a mérlegről az asztalra és nekem esett, hogy akkor húzzál innen és add el az aranyadat 6000ért. (Ő egyébként 7500/ gramm vásárolta volna. Persze a mérleggel volt egy kis baj). Kérdeztem tőle, hogy ebben mi a baj, hogy megszeretném nézetni mással? Erre: nem érdekel az aranyad menjél innen.


A Blahán a fent említett üzletben nem volt becsüs ezért egy nő telefonon lefényképezte az árut és elküldte a becsüsnek. Kérdés áradat közben (Mennyi az arany súlya? hol jártam már vele? Mennyiért akarom eladni? Mennyit kínáltak már érte másik helyen, stb) A Válaszom az volt hogy 90 ezer Ft már ajánlottak érte. Egy perc múlva, csörög a telefon és a becsüs azt mondja az eladónak, hogy nem fogja megvenni az aranyamat mert nem ér 90 ezret se és azt tanácsolja hogy menjek vissza arra helyre ahol kaptam a ezt az ajánlatot.


A Colusseum aranyháznál nagyon korrekt volt a hölgy, rögtön bevizsgálta az árut és elmondta miszerint van meghatározva az ár és náluk a mérleg is jó volt de ők kb az ár alatt vannak 3-400 ft-al


Ezután Bementem a West end-be és 3-4 ékszer üzletet bepróbáltam és kivétel nélkül rendes vizsgálatnak vetették volna alá az ékszert és a mérleg is jó volt ezeken a helyek. Végül itt az egyik üzletben eladtam a 14 karátos és 14.41 grammos aranyat amiért 95600 Ft körül kaptam.


MINDENKI MESSZIRŐL KERÜLJE EL A FENT EMLÍTETT KÉT ÜZLETET.


Az egyik helyen 25.000 Ft al akartak átvágni a másikon meg látták, hogy nem tudnak átvágni és elküldtek.

2016. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Üdv Nagyon messze el kell kerülni a Rákoczi Gold üzletet. Sajnos engem sikerült átverniük 30 ezrem bánja. A reklámjukban szereplő átvételi ár is csalás, megtévesztés.
2016. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4/4: Hogyan vertek át?
2016. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Üdv,


Az oktogon goldot mindenki kerülje el!

( [link]

Csupán 10 ezerrel próbáltak átverni ma...

Bevittem 17.5gramm aranyat és 100.000ft-ot akartak érte adni úgy, hogy 6250/gramm náluk a törtarany ára...

(6250x17.5=109.375)

Gondolom a súllyal csalnak...

Ráadásul az oldalukon 7400ft-ot írnak a 14k-s arany ár grammjának...


Szomorú, hogy ezt megtehetik!

2016. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A Blaha Lujza Ékszerház, illetve a mögötte álló személyek ellen már több, mint 100 rendőrségi feljelentés érkezett. Javaslom minden károsultnak, aki még eddig nem tette meg, hogy tegyen feljelentést vagy vallomást, hogy fel lehessen göngyölíteni az egész csalássorozatot. (A BRFK VII. kerületi kapitánysága foglalkozik az üggyel.) Az egyik főkolompos bujkál, a másik háziőrizetben van, és még több gyanúsított ügyében nyomoznak.
2018. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Rucska Attila válasza:
A jó minőségű nyakláncot is tört aranynak veszik sajnos! Amit fényesre políroznak és eladják! Javaslom akkor inkább törd szét kalapáccsal és akkor úgy vidd be,hogy nesze most törtarany!
2022. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
😂 igen
2022. jan. 23. 15:30
 10/11 anonim válasza:

Azóta van valami új info?


[link]


Én ezt a helyet nézegetem, de van egy másik honlap is ahol ugyanez a telószám…


Itt nagyon magas a törtarany ára, meg elvileg fazonnak is el lehet adni

nov. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!