Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy hogy...

Scream85 kérdése:

Csak én gondolom úgy hogy nagyon logikátlan néhány ember a vaterán licitálásnál?

Figyelt kérdés

Jelen esetben adott egy licites termék, amit megfigyelek pár napja. Gondoltam a licit lezárása előtt beszállok és megpróbálom megnyerni.

Erre 3 frissen regisztrált kezdő vaterás cirka 2-3 óra alatt egymásra licitálva felvitték a termék árát közel 20ezer forinttal. (így én már lemondtam róla, nekem így már túl drága lenne)


De kérdem én - és most nem a sértődöttség miatt kérdezem amiért lemaradok róla - nem az lenne az ésszerű gondolkodás hogy licit zárása előtt pár perccel mondjuk megadja az egyén a saját kis licitjét és ha kis szerencséje van akkor a többieknek épp nincs lehetőségük figyelni az aukciót és így reagálni a licitre. És akkor máris övé lenne a termék, legalább 20ezer forinttal olcsóbban. Meg még a hátra lévő két napban ki tudja mennyit emelnek rajta az értelmetlen licittel.

Végülis a licit záráskor kell vezetniük a licitet, nem napokkal előtte.


Vagy csak számomra hülyeség amit csinálnak??


2015. okt. 14. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem minden esetben hülyeség amit csinálnak.

Mivel ha nagyon szükségük van arra a dologra, akár még sokkal drágábban is, akkor nem éri meg rizikózni az utolsó percekben.

Ez egy általános tény, hiába drága ha biztosan kell, és most akkor többet kell fizetni.

Ha a te taktikád követik, lehet lesz még náluk is ügyesebb, és később fogják magukat rosszul érezni, hogy mégis jobb lett volna inkább + 10-20 ezer ft-ot fizetni. Mivel lehet úgy is megérte volna neki.

Emellett persze a vevőnek ez csak jó, így nézőpont kérdése, hogy mi a hülyeség.

2015. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Vakuljak meg ha értem a hisztidet!
2015. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom, valami drága dolgot akartál megvenni 100 forintért! :-)

Fillérb.....nak nem való a vatera!

2015. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vatera az egy licitálós oldal így csak te gondolsz hülyeséget. Épp az a jó a licitben, hogy semmiért se kell többet fizetned, mint a valós piaci ára. Az eladónak is jó, mert semmit se kell olcsóbban eladni mint a piaci ár.
2015. dec. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!