Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A panaszkodó magyar vállalkozó...

A panaszkodó magyar vállalkozók nagyrésze miért sok milliós kocsival jár, miközben arról beszél hogy alig tudja kifizetni az embereit?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 19:54
1 2
 11/19 TamásTóth ***** válasza:
Akkor tanuljál bérszámfejtőnek, ahelyett, hogy itt siránkozol mindig, hogy milyen igazságtalan az élet és, hogy azok az emberek, akik jól élnek csak azért élnek jól, mert kihasználnak másokat.
2015. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem: "alig tudja kifizetni az embereit"

Hanem: "alig _akarja_ kifizetni az embereit"

Amúgy én még nem láttam sok milliós kocsival járó embereket panaszkodni emiatt.

Ellenben senki nincs akadályozva abban, hogy ő maga is vállalkozó legyen, és sok milliós autóval járjon.

2015. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ilyen egyszerű bruttó 200 rugót keresni? 120 órás OKJ és ennyi? "


Attól, hogy elvégzel egy OKJ-t, még nem fogsz jól keresni. A kereset attól is függ, hogy mennyire vagy jó a szakmádban, mennyire vagy szorgalmas (mennyire vagy törtető), mennyire tudod eladni magad. Vegyük például a burgerforgatót. Burgerforgatóként megkapod a 70-et, ennyire vagy jó. Egy közepes, forgalmas étteremben nem 70-et keres egy jó(!) szakács, itthon sem. De itt már beugrik a szakács mellé a segédje is, aki szintén nem fog sokkal többet keresni 70-nél. Egy jól menő étteremben többszázezret is keres egy "burgerforgató". Ott persze már nem burgerforgatás lesz a konkrét meló, de a szakma ugyanaz. És persze nem egyik percről a másikra leszel bugerforgatásból főszakács. És persze nem is lesz mindenkiből az. 10-ből legalább 8-an megmaradnak a 70e-es kategóriában. És ez hasonlóan működik minden más szakmában.

2015. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"Egy jól menő étteremben többszázezret is keres egy "burgerforgató". "


Én is sokkal többet termeltem mint a fizetésem.


Napi 700-900 euró nettó árbevétel jutott rám átlagosan, 90 eurós bérköltséggel naponta.


Nekem ne magyarázza be senki hogy 700-900 euró bevételből csak 90 et tudnak adni felsőhangon...

2015. okt. 20. 11:46
 15/19 anonim ***** válasza:

Jaj de vicces vagy :D Annak, hogy mennyi árbevétel jutott rád, nem sok köze van ahhoz, hogy mennyit termeltél. Képzeld el, én is dolgoztam olyan munkakörben még diák koromban, ahol én vettem el a pénzt a vásárlóktól. Volt valamikor 2 millió forintos bevétel is a kasszámban, én meg nettóban jó ha 5 ezret megkaptam (ez kb. 10 ezres bérköltség lehetett). És? Semmi összefüggés. Még csak a profitra sem vonhatsz le következtetéseket, nemhogy arra, mennyit termeltél.


Egyébként meg soha nem fogod megkapni azt az összeget sem, amit termeltél, ugyanis a vállalkozó azért vállalkozik, hogy profitja legyen, azt nem a dolgozóknak szeretné adni.

2015. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nincs sok köze hozzá, de a nagységrend az látszik.


Bőven jutna nekem is több fizetés, csakhogy a papa minek adjon többet ha ennyiért is sorban állnak az emberek?

2015. okt. 20. 12:23
 17/19 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Azt senki nem állította, hogy konkrétan nincs több pénz. De nyilván nem a dolgozóknak akarják adni. Azért vállalkozott, hogy neki legyen pénze. A dolgozót meg muszáj kifizetni, de csak amennyi jár neki, annál többet nem.

2015. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Én is sokkal többet termeltem mint a fizetésem. "


Ez gyakorlatilag mindenhol így van...


"Napi 700-900 euró nettó árbevétel jutott rám átlagosan, 90 eurós bérköltséggel naponta. "


Napi 27000Ft bérköltség? Az már nem olyan rossz, abból legalább napi 10 megmarad. Pedig 70e-ről szoktál beszélni. Termelő üzemben 5% körüli a bérköltég, persze ez lehet 1% és 10% fölötti is a pontos terméktől függően. Szóval az a 10% körüli bér nem is rossz.


"Nekem ne magyarázza be senki hogy 700-900 euró bevételből csak 90 et tudnak adni felsőhangon..."


Megcsináltad 90 euróért vagy sem? Hányan álltak sorba, hogy megcsinálják 90 euróért? A tud és az akar között elég nagy különbség van. És itt visszértünk az első válaszomhoz: ha sorban állnak a munkádért mert annyira pótolható vagy, akkor el fogod végezni gombokért is a melót. Ha nem/nehezen vagy pótolható, akkor megfizetnek.

2015. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűen. Nem. Fogja. Fel.
2015. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!