Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik, és mik a lépései...

Hogy működik, és mik a lépései egy szántóföld megművelésének?

Figyelt kérdés

Ha van 2000 m2 szántóm azzal mit lenne érdemes kezdeni?

Mik a lépései, mennyibe kerülne a művelés, permetezés stb, mivel lenne érdemes bevetni?

Sajnos nincs rálátásom erre az egészre, viszont érdekel a téma, és most úgy tűnik esetleg lehetőségem lenne megvenni egy 2000 m2-es földterületet, és még egy 2000 m2-est ami a másiktól kb 60 méterre fekszik. Szóval nem lehetne egybeszántani a kettőt, de gyakorlatilag egymás mellett vannak, csak van köztük egy másik föld ami valaki másé.


Arra lennék kíváncsi, hogy mi lenne a legokosabb módja ezen két földterület művelésének, és hogyan nézne az ki a gyakorlatban.

Mint említettem gyakorlati jártasságom nincs, mezőgazdasági gépek sincsenek, szóval mindenre embert kéne felfogadnom, vagy traktort bérelnem. A terület Győr-Moson-Sopron megyében van, Soprontól pár km-re, ha ez számít.


Ha valaki értelmesen átláthatóan leírná mi lenne a legmegfelelőbb teendő, annak nagyon hálás lennék.



2015. dec. 9. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Megkérsz egy olyat, aki ért hozzá, hogy nézze meg, milyen állapotban van az adott föld, megnézze, milyen adottságai vannak és ennek megfelelően kitalálja, mit kell csinálni.


Ha nem értesz hozzá, ne kezdj bele, csak bukta lesz belőle.

2015. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, ha jót akarsz magadnak. Kézi erővel, Robi kapával sok munkaóra ekkora területeket rendben tartani. Erre a területre viszont nem érdemes gépesíteni , ha nincs géped másnak kell könyörögni és borsos árat fizetni a silány munkájáért. Sopron környékén nem hiszem, hogy túl sokan kapkodnának a lehetőségért, hogy bérbe dolgozzanak 1-2 ilyen kis területen.

11 hektár földem van két darabban, 18 évig munkahely mellett műveltem egy MTZ-vel és tartozékaival, az aratást mással csináltattam, de nem igazán érte meg. Kiadtam bérbe az egészet és így is majdnem ugyanaz a pénzem megvan. Minden nyáron , ment a para, hogy mikor jön a kombájnos és a család mikor mehet nyaralni.

2015. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!