Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem érkezett meg egy...

Ha nem érkezett meg egy csomagom az Ebayről, akkor mindenképpen meg kell várni a kíírt szállítási időt míg ügyet indítok?

Figyelt kérdés

November 16-án rendeltem a csomagomat, aznap ki is fizettem 18-án postázták. A szállítási határidő december 27.

Viszont egy ismerősöm ugyanazt rendelte mint én kb. rá két hétre és két hét alatt meg is kapta, nekem meg sehol semmi.


Ez volt a legelső rendelésem, nem vagyok még valami gyakorlott, de tudom, hogy 45 napon belül kell intézkedni, ha a pénzem visszaigényelném. Az eladónak nem tudok írni, mert az ebay folyton azt írja, hogy a szállítási idő még tart. Csak nem tudom meddig várjak, 27-e vasárnap nem tudom milyen gyorsan intézkednek. A 45 nap jövőhét szerdán lejár, én maximum hétfőn indíthatnám a visszafizetési kérelmem, csak nem tudom, hogy nem-e fogok kifutni az időből.

Még pontosan azt se tudom, hogy Ebayen is kell a Resolution centerben is jelezni a problémám, vagy PayPal-en kell csak elindítani ezt az egészet.

Valaki tudna nekem segíteni ebben? Szívesen fogadnék minden tanácsot.

A válaszokat köszönöm szépen előre is. :)



2015. dec. 22. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ildomosabb előbb az eladóval rendezni a dolgot, nyilván amíg határidőn belül vannak, azt fogják mondani, hogy várj.


Nekem az a tapasztalatom, hogy viszonylag hamar válaszolnak, írj nekik vasárnap, mondd meg, hogy ragaszkodsz a refundhoz, ha keddig nem indítják, akkor a Resolution Centerhez fordulsz.


Abba ne menj bele, hogy küldenek másik terméket, én már ezzel befürödtem, mivel az ebayen sehol nincs dokumentálva, hogy neked újat küldtek, így a 45 nap sem indul újra, jó eséllyel maradsz pénz és termék nélkül, hisz ha másodjára sem jön meg, már nem tudsz kinél reklamálni, és ellenőrizni sem tudod, hogy tényleg feladták.

2015. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Posta? Nekem legutóbb Németo.-ból egy könyvet sikerült kerek öt hét alatt megkapnom - most pedig, karácsony előtt, simán lehet ennél is hosszabb a szállítás.


Én felvenném az eladóval a kapcsolatot. Nem indítanák semmit, csak írnék neki az "egyéb kérdés a szállítással kapcsolatban"-on keresztűl, hogy xy vagyok, ekkor rendeltem, ezen a napon indították a csomagot, utána tudna-e nézni, mi újság.


Legközelebb kérd a valamivel drágább futárszolgálatos szállítást (GLS és társai), három nap alatt kézhez kapod Európán belül.

2015. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen rendelek ebayről (havi 5-10 dolog), de változó, hogy hogy érkezik meg. Volt olyan hogy 6 nap (hétvégével együtt!) alatt bejött a cucc az országba de a vámosok rajta ültek több, mint 3 hétig(!), a nem vámköteles csomagomon.

Egyébként nem kell félni, ha nem jön meg akkor küldenek másikat, vagy visszaküldik a pénzt. Ha valahogy sikerül átbaszarintaniuk, akkor az ebay és a paypal is neked kedvez.

2015. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy Kínából jött be 6 nap alatt.
2015. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem jelenet semmit h ismerösödnek előbb meg jött mint neked! Lehet hogy az országban dekkol! Én 3 hónapja rendeltem 1 kozmetikai cuccot ma kaptam meg,akiknek meg rendeltem azoknak lassan 2-2,5 hete Magyarországon dekkol a csomagjuk
2015. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!