Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyit éri...

Magyarországon mennyit éri meg túlórázni?

Figyelt kérdés
Én nem értek az adózási törvényekhez, de úgy tudom és látom, hogy ha több a túlóra akkor több adót vonnak le ezért nem éri meg annyira. A kérdésem tehát az, hogy mennyi az ideális mennyiség amiben még érdemes dolgozni?

2016. jan. 12. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel egysávos adórendszerünk van annyit amenyit kibírsz vagy jólesik vagy amennyi kell kipotolni valamire. Viszont fontold meg szerintem ha nem életbevágó akkor semenyit. Evesztegetett idő az életedből és soha nem kapod vissza és ha nem vagy szemfüles erre csak későn jössz rá.
2016. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyire szükséged van a pénzre. Egykulcsos adórendszer van, ugyanannyi adót vonnak belőle, mint a többiből.
2016. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Feltételezve, hogy rendesen kifizetik, viszonylag nagyobb bérnél már megéri túlórázni. Ha csak az anyagi részét kérdezed, 40 óra (heti 8 óra túlóra, pl vasárnap) az majdnem +50%-a a bérnek. Nyilván ekkor csak heti 1 pihenőnapod lesz, de pénzben jól jössz ki. Ezt kell mérlegelni.
2016. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Semennyit! Feküdj inkább otthon, józsigyerek!
2016. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyit, kivéve ha az órabéred 2000 körül van. Nálunk a cégnél az emberek valahogy nem értik ezt a túlórás adózást. Azt majmolják hogy akkor többet vonnak le és azért nem éri meg.. a marhák a %-ot nem ismerik.. xd
2016. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!