Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit takar az gyakorlatban, ha...

Mit takar az gyakorlatban, ha valaki olaj részvényt vesz?

Figyelt kérdés

Itt nem csak konkrétan olajra, hanem bármilyen árura, pl.: gabona,kávé stb..

Hogy kell ezt a gyakorlatban elképzelni?

Tehát ha veszek mondjuk 30db kávé részvényt, ami darabonként 100 ft. Akkor lesz 30000 ft értékben részvényem. Ez csak papíron létezik, és semmi közöm nincs ilyenkor kávé termelés menetéhez, azon kívül hogy növeltem keresletet? Tehát sehol nem tesznek félre 5000 mázsa kávét, ha valaki vett több ezer részvényt.

Annyi lenne az egész, hogy tőzsdén adnak-vesznek részvényeket kávéból, és ezzel mozgatják az árának grafikonját. Nem lesz ettől tulajdonukban kávé, csak papíron a részvényük ér valamit?


Visszatérve a 3000 ft-os részvényeimhez, az ár nő +10%-ot

1 hónap alatt, és kiszedem a profittal együtt 3300 ft-om.

Ilyenkor ha eladom, az azt jelenti hogy valaki megvette

amit én eladtam? Meg van szabva az összes létező kávérészvény száma? És rengeteg brókercég van, mindenhol ugyanazt a kávérészvényt vehetem meg? Ugyanannyi részvényen osztozik összes brókercég? És mondjuk ha 3300 ft -ból megint veszek 33 részvényt, de az ár esik 30% ot, de én nem veszem ki, hanem ott hagyom 2 évig. 2 év után is enyém lesz még? El lehet bukni teljesen? Vagy csak csökken ára, de lehet évek múlva újra felmegy?



2016. márc. 7. 22:10
 1/3 Papi Gonzales ***** válasza:

fogalmad sincs mi az a részvény

javaslom mint szakirodalom:

Pálinkó-Szabó: Vállalati pénzügyek, Typotex 2006.

2016. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A részvény tulajdonjogot testesít meg egy vállalatban, pl. egy MOL részvény tulajdonosa a MOL-ban (nagyon apró) tulajdonos. Egy vállalat x véges számú részvényt bocsát ki, tehát nincs belőle végtelen.

Ezzel szemben amiről beszélsz, a kávé, olaj, gabona stb. áruk, nem részvények. Árukra akár végtelen számú kontraktus születhet elméletileg, és nincs köze a valós termeléshez feltétlenül, de olvass utána az interneten.

Az áru nem részvény, olvass utána az árutőzsdének, határidős kereskedésnek, ilyesmiknek.

2016. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan hogy kávé "részvény", nem létezik.

Kávéval ettől még kereskedhetsz mondjuk CFD-vel. Ekkor nem történik a termékre tényleges vétel-eladás, csak a kereskedési felek állapodnak meg, hogy az ügylet lezárásakor a vételi és az eladási ár különbözetét elszámolják egymás közt.

Olvass sokat az alapismeretekről.

2016. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!