Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van esélyem munkát találni?...

Van esélyem munkát találni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok (lány), tavaly érettségiztem. Elkezdtem egy OKJ-s képzést, de nem tetszik, ezért úgy döntöttem, hogy októberben elmegyek emelt szintű angol érettségire, hogy egyetemre mehessek (amit kinéztem, oda követelmény az emelt szintű angol érettségi, egyébként a pontszám bőven megvan).


Amíg el nem kezdem majd az egyetemet, addig szeretnék valamit dolgozni, hogy a szüleimnek egy kicsit könnyebb legyen. Két problémám is van. Az egyik az, hogy kisvárosban lakok, így nincs sok álláslehetőség a közelben. A másik probléma az, hogy nagyon túlsúlyos vagyok, így nem tudom, hogy egyáltalán van-e olyan munkahely, ahová felvennének.


A lakásunktól fél utcányira nyílik nemsokára egy hotel, anyukám főnöke keresi a leendő alkalmazottakat. Jó lenne, ha felvennének recepciósnak, de ha nem sikerül, akkor nem tudom, hogy hol tudnék még dolgozni... Bármilyen ötletet szívesen fogadok!


(A számítógépekhez nagyjából értek, és az angoltudásom is jó. Szeretem az állatokat és a gyerekeket, viszont tömegben sokszor rosszul vagyok. A meleget nagyon nehezen viselem, szóval kinti munka nem nagyon jöhet szóba. Érdekel a tanítás, de mivel nem vagyok tanár, ezért ez gondolom kilőve.)



2016. ápr. 12. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha szereted az állatokat és a gyerekeket akkor sok sikert például itt:

Szeretnél havi 1 milliót keresni? Sétáltass kutyát Londonban!

[link]

Vagy gyerekfelügyeletet is vállalhatsz külföldön.

2016. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De várhatsz egy hazai 70 ezer Ft-os munkára is, csak abból soká fog összegyűlni az egyetemre való.
2016. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egyetemet nem kell majd fizetnem, szerencsére megvan az ingyenesre is a pontszám. A pénz azért kellene, hogy tudjam magamnak fizetni az olyan dolgokat, mint pl. étel, ruha, könyvek, és jó lenne egy laptop is, mielőtt egyetemre megyek.


Külföldre nem szívesen mennék ki egyedül, kicsit félek a távolságtól, és attól, hogy nem ismerek senkit. (A nővérem Németországban lakik, de a német nem megy olyan jól, főleg a beszéd, ráadásul most így is elég nehéz neki..)

2016. ápr. 12. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

"jó lenne, ha felvennének recepciósnak, de ha nem sikerül"

- naaa, ne így indulj neki! Ez a TE állásod! Sikerülni fog! Hajrá!

2016. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem sikerül, nagyon jó lenne... Közel van (gyalog max. egy perc), fizikailag nem nehéz, és mellette itthon tudnék tanulni.
2016. ápr. 12. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de a frontdeskre mindig az előnyösebb kinézetű alkalmazottak kerülnek... Ez a valóság. Ne csak a recepciós pozíciód célozd be, ha mindegy mi, de munka legyen.
2016. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

AZ előző válaszolónak: igen, sajnos ez tényleg így van. Próbálok változtatni a kinézetemen, de ehhez idő kell, mivel sajnos hagytam nagyon elfajulni a dolgokat.


Viszont azóta kiderült, hogy ez nem csak recepciós állás lenne, hanem egyben felszolgáló is, az pedig nem menne, úgyhogy erről le is mondtam.


Az is nagy gond, hogy egyáltalán nem ismerem a környéket, így a lehetőségeket sem, és ismerőseim se nagyon vannak. Ehhez társul még az, hogy rettenetesen félek a kudarcoktól, így nem is merek ismeretlen helyen próbálkozni... Viszont a pénzre tényleg nagy szükség lenne, mert bár a szüleim nem erőltetik a munkát, de látom, hogy alig van pénz a számlákra, arra pedig nem is emlékszem, hogy az anyukám mikor vett magának utoljára új ruhát vagy mikor volt akár csak egy napja is, amikor pihenhetett...

2016. ápr. 13. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!