Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Első házasulók kedvezményét...

Első házasulók kedvezményét igénybe lehet venni, (a családi adókedvezmény mellett) ha a magzat 91. napját a házasságkötés előtt hónapokkal töltötte?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban töltötte a magzat 91. napját. Októberben esküdtünk. Októbertől párom igényelte a családi adókedvezményt. Én visszamenőleg (ugye júniusig megosztva.) Azt tudom, hogy például házasságkötés után addig vehető igénybe az első házasulók kedvezménye, amíg a családi adókedvezményt igénybe nem vesszük. De ha a házasságkötés előtt már betöltötte a 91. napot a magzat? Ilyen esetben lehet mindkettőt????
2016. ápr. 26. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már jogosult vagy a magzati kedvezményre a házasságkötéskor (jogosultság, tehát nem kell feltétlenül igénybe is venned havonta), akkor a házasságkötést követő hónaptól a szülést megelőzős hónapig párhuzamosan jár a magzati és az első házas kedvezmény.

A születés hónapjától már csak a családi kedvezményt vehetitek igénybe.

2016. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát ha jól értem,akkor jelen esetben csak novemberi hónap. (októberben házasodtunk,decemberben született a fiunk)..
2016. ápr. 26. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, jól érted, gratulálok a babához :)
2016. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Ezt is-azt is! :)
2016. ápr. 26. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!