Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán miért minden előre...

Vaterán miért minden előre utalásos?

Figyelt kérdés

Mármint az előreutalásos dolgokra kevesebben licitálnak de mégis több ilyen van mint pl utánvétes.


Úgy vadászom az utánvétes dolgokat de alig vannak....



2016. máj. 6. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A, mert drága az utánvételes küldés mint a sima csomag

B, mert az eladó nem kockáztatja meg, hogy a csomagot nem fogja átvenni a vevő.



én pl semmit se adok utánvétellel, akinek ez nem felel meg azzal nem üzletelek.

2016. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De így elég sok potenciális vevőtől elvágod magad. Azoktól akiknek nincs bankszámlája vagy nincs rajta elég pénz, de lenne kp-ban elég pénze az adott tárgyra/utánvétes dologra. pl én is így állok nincsen számlám amiről tudnék utalni így az előre utalásos dolgokról lemondhatok....
2016. máj. 6. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nyiss akkor bankszámlát, ha annyira vásárolni akarsz. Interneten hogy vásárolsz, ha nincs számlád? Normálisabb országban egy buszjegyet se tudnál venni bankkátya nélkül...


Amúgy meg, ha létrejött az üzlet, az eladók 99 százalékával meg lehet beszélni, hogy odamégy személyesen a cuccért, és kifizeted úgy.

2016. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Talán mert konkrétan semmi szükségem sincs alapjáraton bankszámlára csak a vateránál kellene. Azért meg hogy teszem azt havonta vegyek 1-2 dolgot, számlát fenntartani háááát az elég értelmetlen lenne.
2016. máj. 6. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Sosem adnek fel utanvettel semmit. 2016 van ..

Ha vki utalni nem tud akkor engem nem zavar ha nem vasarol tolem.. :)

Szemelyesen at lehet venni es akkor jo a kp.

2016. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem, hogy élhet valaki 2016-ban bankszámla nélkül. Megőrülnék, ha nem lenne, és minden nyomorult számlával a postán kéne sorban állnom, ahelyett, hogy menne csoportos beszedéssel. Vagy ha mindet kp-val kéne kifizetni, több százezeres tételeket, vagy úgy általában a bevásárlást. Kész agyrém.


Ha valaki nem nyit bankszámlát annak általában az az oka, hogy az illető adócsaló, és ha nyitna, azonnal inkasszálná a NAV, vagy többé-kevésbé illegális forrásból van a jövedelme, amit titkolni akar. ilyenekkel meg minde üzletelni?

2016. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5. válaszolónak mennék én szívesen személyes átvétellel átvenni dolgokat csak hát a nagyobb távolságoknál ez nemfeltétlenül megoldható. Nomeg hát sajnos van amikor olyan helyre kell menni ahol sok a tezsvír... (gondolom őket nem kell részletezni)


6.-nak ez nem feltétlenül igaz "Ha valaki nem nyit bankszámlát annak általában az az oka, hogy az illető adócsaló, és ha nyitna, azonnal inkasszálná a NAV, vagy többé-kevésbé illegális forrásból van a jövedelme, amit titkolni akar." Nem tudom hogy nagyvárosban pl pesten hogy megy de itt lenn faluhelyen nem minden helyen kell a bankszámla pl a vasazós tezsvíreknél Ugyebár összeszedik a vasat (Nem lopott vasra gondolok :D) elviszik a méhtelepre és leadják ott kérik az adó igazolványt meg asszem talán a személyit ott valamit intéznek (Nyilván adózással kapcsolatban) utána visszaadják az irataidat meg a kezedbe nyomják a pénzt és csókolom. Teljesen hivatalosan ott van a pénz a kezedben leadózva. (Már ha jól emlékszem a dolgok menetére)


Az meg hogy bankszámla nélkül nehéz lenne az szerintem elég nagy badarság én speciel teljesen jól elvagyok.

2016. máj. 7. 00:41
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Igazából nem tudom de érdekesmód az utánvétes cuccokra többen licitelnek.
2016. máj. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz utalni?

Fizesd be az illető bankjánál a számlájára!

Csak előtte beszéld meg vele.

2016. máj. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. Na ez eszembe se jutott. :D Köszi ez egy jó ötlet! :D
2016. máj. 7. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!