Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tudni a behajtási...

Mit lehet tudni a behajtási költségátalány megfizetéséről, ez az összeg minden esetben jogos? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
Gondolom többen vagyunk, elsősorban vállalkozások, akik felszólító levelet kaptak a TIGAZ-tól költségátalány megfizetésére. Abban a szerencsés helyzetben agyok, hogy magánszemélyként céges ingatlanban élek, annak neve alatt fizetem a közüzemeket. Bizony néha csúszással. Ezért sokkot kaptam, mikor kézhez kaptam ezt az értesítést. Mivel a törvény lehetővé teszi, 1 napos késedelemre, és 3000 Ft körüli számlára is felszámlták a 12.348 Ft-os összeget. Levelükben megfizetés elmaradása esetén a szolgáltatás kikapcsolásával fenyegetnek.

2016. jún. 10. 14:33
1 2
 11/19 anonim válasza:
64%
Szerintem a mai Magyarországon rengeteg vállalkozás esik fizetési késedelembe akár önhibáján kívül. Ez a törvény egyszerűen nem illik a magyar körülményekre, én óriási igazságtalanságnak tartom. Engem speciel most egy ütős összeggel büntettek meg olyan számlák miatt, amikkel csak néhány napot csúsztam, a szolgáltatónak semmilyen végrehajtási költsége nem keletkezett vele, mert magamtól fizettem be. Vállalkozóként rengeteg adót fizetek, de biztos, előre kalkulálható jövedelemmel nem rendelkezem. Ha fizetési késedelembe esem, nem azért van, mert valakit meg akarok károsítani szánt szándékkal, hanem ebből az amúgy sem rózsás helyzetből adódik. Ez a törvény még inkább a falhoz állít vele, pláne, ha más szolgáltatók is vérszemet kapnak és minden egyes késett csekkre kivágják ezt az egyébként szintén magyar zsebekhez szabott büntetési tételt. A másik oldal: ha én mint üzleti partner kiszámlázom az én ügyfeleimre ezt a pofátlan sápot, rögtön szerződést bontanak velem és mással szerződnek le. Így ezt csak az a cég tudja megtenni, aki monopolhelyzetben van, vagy épp megszűnik, mint jelenleg a drága Tigáz, és nem számít neki, ki bont vele szerződést ezért és ki nem. Tiltakozom, hogy így folyjanak a közügyek ebben az országban, ez nyílt rablás, és akkor sem igazságos, ha törvényes! Óriásit csalódtam.
2016. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
64%
Az a véleményem, hogy nem igazságos, hogy ugyanannyival büntetik azt is, aki 1000 Ft-tal tartozik, és azt is, aki 1.000.000 -val. Azért a kettő között van némi különbség. Az életbelépő törvény pedig kaphatott volna nagyobb nyílvánosságot, pl. az érdekvédelmi szervezetek a tagjaikat levélben, e-mailt stb. értesíthették volna.
2016. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Vagy, aki 1 napot késik és aki 100-at! Ez valóban egy nonszensz!
2016. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12: de ez a törvény több éve életbe lépett...
2016. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
A törvény 2016.március 24-én lépett hatályba. Szerintem az érdekvédelmi szervézetekhez kellene fordulni pl. kamarák, Vállalkozók Érdekvédelmi Szövetsége. Tegyenek az irányba, hogy ne maradjon így ez az igazságtalan törvény!
2016. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem, a ptk vezette be a behajtási ktg-átalányt, most csak enyhült a szabály és külön törvénybe iktatták.
2016. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Össze kellene fognunk,ahogy látom vagyunk egy páran és közösen megpróbálni elérni valamit.Ahogy Kósa javaslatára módosították a törvényt egyszer,megtehetnék pl azt,hogy "aki 30 napon túl se fizet arra vonatkozzon ez a szabály"és kész.Nem lenne akkor ilyen igazságtalan.A másik dolog a késve fizetett számlák után a Tigáz minden esetben felszámolta a késedelmi pótlékot,egy hibáért 2x büntetni?
2016. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
56%
Azt is igazságtalannak tartom, hogy azzal fenyegetőznek, hogy ha nem fizetem ki a büntetést, kikapcsolják a gázszolgáltatást. Milyen alapon? A törvény szövegében hol van ez, hogy így szankcionálhat? A számlákat, a fogyasztást kifizettem, még ha csúszással is, milyen jogon kapcsolná ki tőlem a gázt? Úgy fizettem, hogy nem vártam meg a felszólító levelet sem, néhány nap csúszásért kellene most 70.000 Ft-ot fizetnem, megjegyzem, az éves fogyasztásom nem került a háromnegyedébe se ennek. Megint egy újabb "igazságos" törvény, gratulálok a megalkotóknak, meg azoknak is, akik védik ezt az aljas eljárást, nyílt pénzlehúzást. Szerintem is össze kellene fognunk a törvénymódosítás érdekében!
2016. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
56%
A gázszolgáltatást nem kapcsolhatja ki, ha nincs számlatartozásod.Viszont kiadhatja külsős behajtónak, aki ki fog küldeni közjegyzővel egy fizetési meghagyást, plusz legalább 30.000,- forint költséggel. Ez ellen a vállalkozások csak elektronikusan, ügyvéd segítségével tudnak tiltakozni. A törvény egyébként valami EU bürokrata által kitalált agyrém. Természetesen nem erre az esetre,de sajnos itt is alkalmazható.
2016. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!