Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik nyugdíj konstrukció...

Melyik nyugdíj konstrukció éri meg jobban ha utazgatás a célom?

Figyelt kérdés

Most 30 éves vagyok.

Tegyük fel, hogy egy adott országban 5 év munkaviszony után jogosult leszek a nyugdíjra..


Akkor melyik éri meg jobban:

- ha 1 országban dolgozom 10 évet (és csak onnan kapok nyugdíjt)?

- ha 2 országban 5-5 évet (és mindkét helyről kapok nyugdíjt)?


az első esetben van annyi additív haszna az alap nyugdíjhoz a ledolgozott +5 évnek, mintha egy másik országba mennék át dolgozni, amint megszereztem az elsőben a nyugdíjra való jogosultságot?


Jól sejtem, ha össze vissza utazgatnék és adott országban csak 1-2 éveket maradnék, akko öreg koromra egyik országban sem lennék jogosult nyugdíjra?


Valaki tudna ezekben némi felvilágosítást adni?



2016. jún. 15. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen országokról van szó? Ha csóró kelet európaiakról, mire eléred a nyugdíjkorhatárt, nem lesz állami nyugdíj, nem lesz ki és miből fizesse. Az, hogy mennyi ott élt és adózott év után vagy jogosult nyugdíjra, országfüggő.
2016. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy országfüggő, ezért írtam h tegyük fel..

Ilyen helyekre mennék ki, mint pl.: UK, Svájc, Norvégia, Dánia és Németország

2016. jún. 15. 18:41
 3/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nézd meg a neten melyik országban mennyit kell ledolgoznod hogy ottani nyugdijas lehess!!5 év sehová nem elég.De ha itthon eléred az öregségi nyugdijkorhatárt ami lehet akkorra 70 év is, majd a kintieket összeadják és az itteni nyugdijadba beleszámolják!!
2016. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!