Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes a mai világban nyugdíj...

Érdemes a mai világban nyugdíj járulékot fizetni?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok,23 éve dolgozom egy maszeknál élelmiszer iparban.Az utóbbi időben kezd betelni a pohár,azon gondolkodom,kilépek és egy időre szabadságolom magam.És akkor itt jön a kérdés,amit sokan feltesznek nekem. "Miből lesz nyugdíjad?" Lesz nekem a most 40 évesnek nyugdíjam?Ha szabadúszó munkavállaló lennék,akkor a TB járulék fizetést hogy oldhatnám meg?
2016. jún. 18. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mi az a szabadúszó munkavállaló???
2016. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tb-t meg tudod oldani magad után: havi 7.100 ft befizetése után biztosítottnak minősülsz, az orvos ellát - de nyugdj alapot nem képez ez, úgy tudom.

"szabadúszó munkavállaló" nincs, csak egyéni vállalkozó - az meg keményen adózik :-(

Illetve lehet szabadon úszni, azaz feketén dolgozni, csak nem érdemes, mert most már nagyon rámegy az adóhatóság. Még a házhoz menő Télapót is megbüntették decemberben, mert nem adott számlát...


" Lesz nekem a most 40 évesnek nyugdíjam?" - hát, ez jó kérdés... Az a helyzet, hogy szerintem nem is azzal van a probléma, hogy lesz-e nyugdíj, hanem inkább azzal, hogy annyira emelik a nyugdíj - korhatárt, hogy lehet, már meg sem éri az ember... Néhány országban már a 65-ről 67-re emelés van/volt napirenden.

Az 1953-59-es korosztálynak már 10 évet(!) tettek rá, 55-ről 65-re emelkedett :-(

Persze 355 után meg már "öreg" az ember a munkaadók szerint, úgyhogy nem tudom, a hátralévő 30 évben hogy gondolják, hol dolgozzon az ember? :-(

Egyik barátnőm pl. tegnap sírva mondta, hogy 2 hónapja nem talál munkát, mert 40 évesen öregnek tartják a munkaerő piacon.

2016. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es nagyon jól látja a problémát. Csak akkor lépj ki, ha 100%-ban biztosra tudod a folytatást. Erre nincs idő már, hogy "szabadságolom magam" mert egyszerűen nem találsz utána munkát. Ha magán akarsz lenni, utána kell pontosan nézni, mivel jár, ás hogy lehet. Nehéz ez.
2016. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ha eleged van akkor szabadságold magad. Annak semmi értelme hogy dolgozol 50-60 éves korodig aztán elpusztulsz. És akkor mikor éltél? Én 2 évet dolgozom aztán 1 évet utazgatok majd megint 2 év munka ... De mondjuk én nem is leélni szeretném az életemet hanem megélni.
2016. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ja és nyugdíj? 10-bő 8 meg sem éri, és neked még van 25 éved addigra a nyugdíj sehol nem lesz a korhatár meg bőven 70 fölött.
2016. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nyugdíj járulékot vonják a fizudból, szóval ez nem az, hogy fizetem e vagy sem.


ha nem dolgozol, vagy feketén dolgozol, akkor nincs miből vonni. Így ha megéled a nyugdíjas kort kapsz valami minimális nyugdíjat 30-40e környékén.. ha nincsenek meg az éveid.


Persze akkor is meg kell majd valamiből élni, így nem árt tartalékot képezni. Ha nem is önkéntes nyugdíjpénztárban, akkor máshol. Bár elvileg az állambácsi sokat ad évente a nyugdíj megtakarításokra... érdemes utánajárni.

2016. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 4/5-nek üzenem,minden szavaddal egyet értek.Én is olyant tervezek,hogy kicsit járnám a világot,amit egyébként már teszek 18 éve,de most hosszabb időre. Szabadúszó munkavállaló nálam azt jelenti,hogy itt ott dolgoznék ezt azt.Egy ideje már gyűjtögetek a munkanélküli utazós hónapokra,és úgy érzem hamarosan lépek.Nincs családom,adósságom,autóm...Magam ura vagyok.
2016. jún. 18. 15:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

" Szabadúszó munkavállaló nálam azt jelenti,hogy itt ott dolgoznék ezt azt."


És abból meg fogsz tudni élni? mert azért csak laksz valahol, annak a helynek csak van rezsije...

Vagy van annyi félretett pénzed, hogy akár 1-másfél évig is elegendő legyen, hogy ha vissza akarsz térni a munkaerő piacra, de nem kapsz munkát, akkor is fedezze a megélhetésedet?

Tudod, van ismerősöm, aki úgy él, hogy dolgozik ezt-azt - a múltkor 300 ft-ja volt. Mondjuk neki sincs családja...


Azt hiszem, Te - mivel az elmúlt 23 évben egy helyen dolgoztál, kissé "burokban" voltál: volt egy biztonságos helyed, egy kiszámítható életed. Tudod, ez a barátnőm, 3 éve Franciaországban élt, a férje dolgozott, de most elhagyta, hazaköltöztek és most elkeseredve szembesül a valósággal, hogy 40 évesen már "öreg". És lassan nem lesz már félretett pénze, mert elfogyott, a lakásrezsije meg 40 ezer ft...


Jó, persze, az roppant hangzatos, hogy éld az életed, csak nem mindegy, hogy hogyan. pl. 1 évig utazgatsz, de utána mi lesz? Miből fogsz élni?

Ha dolgozol ezt-azt számla nélkül, nem vállalkozóként és valami "jóindulatú", irigy ember felnyom - ami jó eséllyel meg fog történni - akkor miből fogod a NAV-os bírságot fizetni?


Én mindenképpen inkább azt javaslom - próbáld meg a főnököddel megbeszélni - hátha elenged hosszabb időre is.


Ja, és az utazgatáshoz tudsz nyelveket is? Mert ha nem, akkor nagy kalamajkába is kerülhetsz...

És nem, nem vagyok vészmadár, csak realista :-)

2016. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4-es: hány éves vagy és milyen végzettséged van?

Mert pl. egy informatikus végzettséggel nyilván másként lehet nézni a világot, mint egy érettségizett, szakma nélküli emberként (nem a kérdezőre gondoltam)


Meg aztán oké, hogy 2 évet dolgozol, 1 év munka, de most már a 2.-ik 2 éves fázisodban vagy? vagy most még csak ott tartasz, hogy 1 év utazás után majd visszaállsz a munkába? Mert az nem biztos, hogy amit az ember eltervez, az sikerül is...

2016. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8/9 : 18 éve járom a világot,angolul beszélek,de nem adnak el spanyol és görög nyelven sem. Köszönöm a hozzászólást,igazad van,valószínű abból a burokból kezdek kikívánkozni!
2016. jún. 18. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!