Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bérlőm nem fizet és a...

A bérlőm nem fizet és a cuccait is én tárolom?

Figyelt kérdés
2 havival tartozik március óta(500 ezer),felhalmozott 150 ezernyi közüzemi számlát amit én kifizettem.Leléptek még május környékén,de a cuccait itt hagyta mert nem tudja hova szállítani.Rengeteg bútor,köztük egy hatalmas zongora.Írtam jegyzőkönyvet amit el is küldtem neki,de nem vette át,amiben az szerepel hogy mivel nem fizet,el kezdem értékesíteni a tárgyait.Azért még tárolási díjat is felszámolhatok,nem?Nem fogom a saját költségemen elszállitatni 100 ezrekért,így meg nem tudom az ingatlant birtokba venni,illetve kiadni.Ez így jogos?

2016. júl. 14. 11:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen zongora?


Amúgy törvényes zálogjogod van cuccain. Szólj neki, hogy fizesse ki a tartozást, vagy értékesíted a dolgaid. Ha nem viszi el és nem is fizet, úgy próbáld meg eladni, mondjuk vaterán. Ha nem megy el, akkor hívj egy konténert, dobasd bele az összes cuccát és irány a közjegyző, kérvényezz fizetési meghagyást. Ha arra nem válaszol 15 napon belül úgy lehet menni a bírósági végrehajtóhoz aki majd intézkedik, hogy megkapd a pénzed. 250k-s albérleti díjhoz azért elég jó fizuval kell rendelkezni, amit nem kápéba, összevissza szoktak adni, hanem utalni, tehát van bankszámlája; simán letiltják majd a fizujából.

2016. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!