Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi központba csak a...

Munkaügyi központba csak a meghatározott napokon lehet menni?

Figyelt kérdés
Üdv! Munkanélküli vagyok, és 3 havonta le kell jelentkezni. Mindig adnak egy dátumot, hogy mikor kell menni. Múltkor egy héttel előbb akartam menni, és lekoptattak, hogy ilyet nem lehet. Persze ha nem megyek el, akkor kitesznek a hivatalból. Ezt nem tudom hogy gondolják. Lehet ilyet, hogy ők megszabják mikor is mehetek? Vagy csak lusták voltak és nekik ez így kényelmesebb?
2016. júl. 17. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

" Lehet ilyet, hogy ők megszabják mikor is mehetek? Vagy csak lusták voltak és nekik ez így kényelmesebb?"


Vicces vagy... Ők folyósítják az álláskeresési támogatást, persze, hogy megmondhatják, mikor menj. Ez kb. olyan, mintha a munkáltatódon kérnéd számon, hogy mi az, hogy megmondja Neked, hány órára menj be dolgozni.


Egyébként meg nem szórakozásból adnak meg időpontot, hanem azért, hogy ne 50 ember álljon ott egyszerre.

2016. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha visszahívnak, akkor csak azon napon lehet menni és csak abban az órában, amelyik napot és amikorra kijelölték. Betegség esetén új időpontot adnak.

Ha nem mész el, akkor együttműködés hiánya miatt megszüntethetik a státuszodat és kiesel még pár jó lehetőségből is.

Ez a rend, ezt kell elfogadni.

Vállald a netes jelentkezési lehetőséget és akkor be sem kell menned, csak neten beadod a jelentkezésedet.

2016. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2: "Vállald a netes jelentkezési lehetőséget és akkor be sem kell menned, csak neten beadod a jelentkezésedet."

Erről írnál bővebben? Hogy tudom ezt megcsinálni?

2016. júl. 17. 11:37
 4/6 anonim ***** válasza:

No meg még egy indok:

Miért is vagy felháborodva, amikor munkanélküli vagy, semmi kötött programod, tehát nyugodtan be tudsz menni azon a napon, amikor hívnak, ... mondják ők.

2016. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A munkahelyen túl is létezik élet. Nekem két lakhelyem van, és amikor közbe jön valami, nagyon irritáló, hogy épp mennem kell a munkaügyi központba, ahol csak hülyeségeket tudnak mondani, ha meg 3 havonta van valami legalja munka, arra meg egyszerre behívnak 8 embert. Köszönöm szépen engem már eléggé kiábrándítottak.
2016. júl. 17. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor legközelebb van időpontod, akkor bemész és ott szólsz, szeretnéd aláírni az interneten történő kapcsolattartást. Aláírod és legközelebb nem kell személyesen megjelenned (csak biz. helyzetben). Az aláírás utántól fellépsz a [link] -ra, választod az elektronikus kapcsolattartást, 3havonta kitöltöd (fél perc) és kész.


Tudod, hogy a kötelezően előírt kp-ba történő oda-vissza út utazási költségét támogatja a hivatal?

Tudtad, hogy van álláskeresőknek vállalkozási pályázat?

Tudtad, hogy vannak OKJ-s iskolák, amiket elvégezhetsz a munk.-i. kp. szervezésén belül ingyen és még havonta kapsz valamennyi támogató összeget + utazási térítést (bérlet)?

Tudtad, ha már kimerítetted az álláskeresői támogatást, akkor az Önkorm.-nál regisztrálsz aktívkorúként (a kimerítésről hivatalos papírt kell vinni a munkaü-i kp-ból az Önk-nak, ill. valahol ennek az ellátásnak már más a neve) és az Önk-tól fogsz havonta kapni 22800Ft-ot (vagy ennél többet, ha igényelsz még ilyen-olyan támogatást -de erre kérdezz ott rá) és aktívkorú ellátottként nyugdíjas bérlet vásárlására vagy jogosult?

Ha nem tudtál valamit, érdemes utánanézni a neten vagy /és megkérdezni a hivatalban.

Sok sikert a számodra legjobb munka megtalálásához.

2016. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!