Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha várandósan elmegyek táppénz...

Ha várandósan elmegyek táppénzre, akkor a táppénzre eső időszakra nekem jár szabadság, vagy nem? Ha közfoglalkoztatott vagyok, mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Decemberben szülök, július végéig szeretnék dolgozni, augusztusban kivenném a szabikat és utána táppénz. augusztus végéig van időarányosan még 5 nap szabim, amit mindenképp kivehetnék, csak azt nem tudom, hogy a szeptembertől decemberig tartó időszakra nekem jár-e szabadság, mivelhogy akkor már táppénzen leszek?
2016. júl. 19. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Igen, jár szabadság a táppénz (keresőképtelenség) tartamára is.


A szabadság kivétele pedig nem úgy működik, hogy előre megjósolják, mikor mész majd el táppénzre, stb. Tehát augusztusban is kiveheted mind a 20 nap szabadságodat, ha a munkáltató kiadja, aztán ha szeptember 1-én kirúgnak, akkor így jártak, több szabadságot kaptál, mint járt volna.

2016. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem köteles kiadni előre az egész évit, pláne, mert a szabidból 7 nappal rendelkezel...
2016. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez így van, de normális helyeken nem úgy adják ki a szabadságot, hogy csak annyit, amennyi a naptár szerint eddig jár.
2016. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem, mert a közfogisokra nem teljesen az érvényes, mint a rendes munkahellyel rendelkezőknek, pl közfoglalkoztatottnak nem jár semmilyen pótszabadság, van a 20 alap egész évre és kész. Nekem 25 évesen ugyanannyi szabim van, mint 50 éves munkatársamnak...Így aztán nem tudom, hogy a fennmaradó időre vajon nekem jár-e szabi vagy sem. igazából nekem mindegy is lenne, hogy mikor adják ki, most vagy év végén, csak azt se tudom, hogy jár-e vagy sem... Mindamellett teljesen mindegy is, mert ennyi pénzért én nem szenvedtetem magam, csak érdekelne...
2016. júl. 19. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!