Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mik ezek az ingatlan árak?...

Mik ezek az ingatlan árak? Egy 12m2 es szoba 45E forintért?! 2 éve lakást lehetett kapni ennyiért.

Figyelt kérdés
A népesség csökken akkor hogyan ugrottak ekkorát ilyen gyorsan az ingatlan árak és kinek van pénze 145E-t fizetni, ha 10 havi költségből meg is vehetné? Ideje volna építeni a házakat mert az utcán fog élni a fél város. Budapestről beszélek.
2016. júl. 23. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Behozták a CSOK-ot, és ezzel párhuzamosan hatalmasat ugrottak az ingatlanárak, gyakorlatilag a duplájára nőtt mindenhol.

Én Fejér megyében élek, és pár éve még 20 millióért a megyeszékhelyen már elég normális házat lehetett venni. Bejött a CSOK, utánanéztem, használt házra 2 gyerekre 1,4 milla. Normális házat 40 milla alatt nem találtam a neten!!! Ennyire hülyék az emberek? 10+10 milla csak az új házra jár, hát azt meg nem is mondom, hogy azok mibe kerülnek. Gyakorlatilag a csokot 100 %-ban lenyeli az építési vállalkozó. Hát, ez nem fog senkit ösztönözni 3 gyerek vállalására.

2016. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nevetséges. Miért érdeke az államnak hogy szaporodjanak? Ez aligha menti meg a nyugdíjak mert javarészt tudjuk milyen etnikumúak, és azt se tudják hogy a munkát eszik vagy isszák. Felháborító!! >:(
2016. júl. 23. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

2 éve sem lehetett kapni 45e forintért lakást.


Azért szaladtak fel BP-en és a nyugati részen a bérlemény árak, mert keleten nincs munka, csak a fent említett helyeken, így rengetegen költöznek és van kereslet. Az árat pedig mindig a kereslet - kínálat szabályozza.

2016. júl. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

10 havi költségből megvehetné?

Mit veszel manapság 1.45 millióból? :D

Szerintem max egy fáskamrát

2016. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Valóban, egy lakást amit most készülök megvenni áron alul 8 millióért, 4 éve 5 millióért kínálták. Bárcsak most annyi lenne.


Nekem van egy olyan elméletem is, hogy nagyon sokan próbálják elkerülni a munkát, és csak lakáskiadásból megélni, így mindig a lehető legmagasabb összegeket kérik. Ha valaki ilyen-olyan módon hozzá tudott jutni két extra lakáshoz, ki tudja adni a kettőt havi 160-ért, ami már egy szerény átlagkereset, és nem muszáj mellette dolgozni.

Sokan örökölnek, eladják a családi házat, de nem egy példát hallottam már, hogy egy külföldön dolgozó, jó angol vagy német fizetéssel rendelkező fiatal, veszi itthon a lakásokat és kiadja. Sokan félre tudnak tenni évi 4-5 milliót, így 5-6 év után akár 2-3 lakást is tudnak venni Pesten. Főleg, hogy pár éve még 5-6 millióért lehetett garzonokat kapni. Ha valaki ezt a párjával közösen csinálja, akár felezőthet is a szükséges idő.

2016. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Majdnem jó az elmélet csak rossz a driver mögötte.


Az emberek nem azért vesznek lakásokat, hogy ne kelljen dolgozniuk, hanem mivel a jelenlegi piaci környezetben nem érdemes bankban tartani a pénzt és a befektetések sem hoznak szinte semmi hozamot így az emberek oda fektetik a pénzüket ahova tudják és ahol biztonságban érzik : tehát ingatlanba. Az ingatlan hasznosításának (a benne lakáson kívül) az egyetlen módja pedig a kiadása.

2016. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

"Nekem van egy olyan elméletem is, hogy nagyon sokan próbálják elkerülni a munkát, és csak lakáskiadásból megélni, így mindig a lehető legmagasabb összegeket kérik."


Miért? A beruházó jótékonysági intézmény szerinted? Azért vesz lakást, hogy neked jó legyen?

2016. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A népesség csökken akkor hogyan ugrottak ekkorát ilyen gyorsan"....


Pont ezért, sok az egyedülálló családtalan ember, egy ember 1 ház/lakás/garzon.

2016. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!