Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rengetegen dolgoznak Budapeste...

Rengetegen dolgoznak Budapesten is minimálbérért, azok hogy a fenébe tudnak megélni ott?

Figyelt kérdés

Vidéken még nagy nehezen el is tudom képzelni, hogy valaki meg tud élni magyar minimálbérből, mert legalább nem a teljes fizetése megy el a lakhatásra, de Budapesten igen.

És tudom, hogy vannak informatikusok akik Pesten 800k-t keresnek, de rengetegen vannak minimálbéren. Azok hogy élnek?


2016. aug. 26. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
ki dolgozik Budapesten minimálbérért? Mert papíron lehet hogy sokan, de közel és távol nem ismerek senkit, aki valóban a minimálbért keresne. Papíron persze más a kérdés.
2016. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akiket én ismerek azok mind 550-600 forintos órabérért csapatják, ami minimálbér vagy aközeli
2016. aug. 26. 19:22
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Igen, papíron. De mennyit kapnak valójában? Mikor egy sima mosogató is nettó 120-130-at megkeres, akkor nekem senki ne jöjjön minimálbérrel, mert falnak megyek. Az ország keleti, elmaradottabb felében elhiszem hogy van valós minimálbér, de Budapesten én nem találkoztam ilyennel. Keresztanyám takarítónő, óránként 1200 Ft megy a kezébe.(Hivatalosan 4 órában dolgozik.)
2016. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
szobát bérelnek, zsíros kenyeret esznek és bliccelnek a tömegközlekedésen. így.
2016. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát pedig képzeld el, hogy valós minimálbért kapnak az ismerőseim, egy fillérrel sem többet és nem jár semmilyen juttatás. Még Kelet-Magyarországon is kap 600-700 forint órabért egy diákmunkás is, ami sokszor több, mint amit Pesten keresnek. Ez hogy lehet?
2016. aug. 26. 19:27
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. De aki belesüllyed egy rossz fizetésű helybe, és nem vált, az a saját hibájuk, nem másé. Nekem sok takarító, mosogató, szakács, pénztáros ismerősöm van, egyik sem keres minimálbért. Sőt.
2016. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Hahaha.. ez mekkora bukó!!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Az egyik kérdése 19.14-kor kerül ki, a másik épp 19.44-kor.

Cseppet sem bukta... fél óránként lehet kérdést kiírni.

Minden nap ugyanaz a nótasokan már felsimerik, azért nem válaszolnak a kérdéseire Balázskának.

Baromság, leírtam a másiknál, meg leírtam neki már 100x, hogy én kelet-Magyarországon érettségivel 150 felett keresek, gyári munkás párom kb. 300 körül, egy technikummal.

És nem egyedül kell berendezkedni, egy szobabérlésre, nem ez az élet.

Mivel a legtöbben nem minimálbért keresnek, és nem egyedül akarják leélni az életüket, máris meg van oldva, 2 fizetésből, ami nem 70 ezer, máris meg lehet élni.

Hoppá, még csak varázslat sem kellett hozzá!

2016. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem havi 170 órát dolgoznak, hanem 240-et meg 300-at, és az 500 forintos órabérből máris kijön a nettó 150 ezer.
2016. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Egy takarító cégnek dolgozok. Kicsit több mint 100 ezer forintra vagyok bejelentve amiből kb 87 ezer forint jelenik meg a bankszámlámon. Na ezt látja a NAV. Emellett kapok borítékba 50 ezret és a főnök megveszi a bérletemet (9500) valamint tisztítószereket (mosogatószer, mosópor, szappan, kézmosó, WC papir, zsepi, tusfürdő). Éves szinten kétszer kapok Erzsébet utalványt (100 ezer) és beiskolázási támogatást a két gyerkőcömnek. Én nem panaszkodom, mert a körülményekhez képest jól keresek. Csak érettségim van kettes eredménnyel.
2016. aug. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na pontosan erről beszélünk.

Visszaosztva az Erzsébetet, segélyt, borítékos pénzt, egy takarító is kb. havi 200 körül meg tud keresni, ha akar.

2016. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!